Tualeto kėdė – kaip išsirinkti geriausią?

Tualeto kėdė – kaip išsirinkti geriausią?

Tualeto kėdė yra skirta riboto judėjimo žmonių higienai ir natūraliems poreikiams. Pasirinkimas yra pakankamai platus – tualeto paaukštinimai, sulankstomos kėdės, kėdės su paminkštinimais, kėdės su ratukais. Susidūrus su šiuo klausimu pirmą kartą, kyla daugybė klausimų.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami tualeto kėdę galite gauti 110 eur kompensaciją. Plačiau

Norint išsirinkti tinkamiausią tualeto kėdę geriausia konsultuotis su ligonį prižiūrinčia slaugytoja arba tualeto kėdžių gamintoju. Tualeto kėdės pasirinkimas priklauso nuo ligonio sveikatos būklės, nuo to, ar jis vaikšto, ar ne. Rinkdamiesi tualeto kėdę turite pirmiausiai atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Ar ligonis savarankiškai vaikšto namuose? Jeigu ligonis pats savarankiškai gali pasiekti tualeto kambarį, galima svarstyti įsigyti tualeto paaukštinimą – jie būna 10 arba 15 cm aukščio, priklausomai nuo ligonio ūgio. Rekomenduojama naudoti po klubo sąnario keitimo operacijų.
  2. Ar ligonis atsikelia iš lovos? Jeigu ligonis sugeba atsikelti iš lovos, galima svarstyti apie tualeto kėdės įsigijimą – ji galėtų stovėti šalia ligonio lovos. Tualeto kėdės turi išimamus naktipuodžius su dangčiu. Reikėtų rinktis tvirtas, stabilias tualeto kėdes, su paminštinimais arba be jų. Jas galima naudoti kaip įprastas kėdes.
  3. Ar turite pakankamai vietos kambaryje? Jei vietos kambaryje nėra daug, galima įsigyti suglaudžiamą tualeto kėdę. Ji lengvai sulanksto, užima mažai vietos. Suglaudžiama tualeto kėdė yra lengva ir kompaktiška. Gali būti pritaikoma ir kaip tualeto paaukštinimas.
  4. Ar yra poreikis nuvežti ligonį į virtuvę ar kitą kambarį? Tualeto kėdė su ratukais gali būti naudojama kelioms funkcijoms atlikti – kaip tualeto kėdė, o taip pat kaip pervežimo vežimėlis.
  5. Ar yra galimybė prausti ligonį duše? Tualeto – dušo kėdė gali būti naudojama kaip universalus vežimėlis – pervežimui patalpose,  taip pat kaip tualeto ar dušo kėdė. Vežimėlį varyti gali tik palydovas, naudodamasis stūmimo rankena, sumontuota virš atlošo.
  6. Ar yra galimybė ligoniui judėti namuose ir praustis duše savarankiškai? Tualeto – dušo vežimėlis  Akva Go gali būti naudojama savaraniškam ligonio judėjimui namuose, taip pat kaip tualeto ar dušo kėdė.

1. Tualeto paaukštinimai

Jeigu ligonis pats savarankiškai gali pasiekti tualeto kambarį, galima svarstyti įsigyti tualeto paaukštinimą – jie būna 10 arba 15 cm aukščio, su dangčiu arba be jo. Rekomenduojama naudoti po klubo sąnario keitimo operacijų.

2. Tualeto kėdės

Jeigu ligonis sugeba atsikelti iš lovos, galima svarstyti apie tualeto kėdės įsigijimą – ji galėtų stovėti šalia ligonio lovos. Tualeto kėdės turi išimamus naktipuodžius su dangčiu. Reikėtų rinktis tvirtas, stabilias tualeto kėdes, su paminštinimais arba be jų. Jas galima naudoti kaip įprastas kėdes.

Tualeto kėdė be ratukų – praktiškas ir saugus pasirinkimas sunkiai judantiems asmenims arba tais atvejais, kai nėra galimybių naudotis įprastu tualetu. Prireikus gaminys gali būti naudojamas ir kaip paprasta, sėdima kėdė. Pritaikyta naudotojui iki 100 kg svorio.

Tualeto kėdė su paminkštinta sėdyne yra pilkos spalvos, klasikinio stiliaus. Tai yra  komfortiškas pasirinkimas sunkiai judantiems asmenims arba tais atvejais, kai nėra galimybių naudotis įprastu tualetu. Prireikus gaminys gali būti naudojamas ir kaip patogi, minkšta kėdė. Pritaikyta naudotojui iki 130 kg svorio.

3. Suglaudžiama tualeto kėdė

Jei vietos kambaryje nėra daug, galima įsigyti suglaudžiamą tualeto kėdę. Ji lengvai sulanksto, užima mažai vietos. Suglaudžiama tualeto kėdė yra lengva ir kompaktiška. Gali būti pritaikoma ir kaip tualeto paaukštinimas.

Panaudojimas, kaip paaukštinimas standartiniam tualetui:

4. Tualeto kėdė su ratukais

Tualeto kėdė su ratukais gali būti naudojama kelioms funkcijoms atlikti – kaip tualeto kėdė, o taip pat kaip pervežimo vežimėlis. Tualeto kėdė su ratukais yra juodos spalvos, klasikinio stiliaus. Turi pakojus ir blauzdas prilaikančius diržus. Tai yra praktiškas ir patogus pasirinkimas sunkiai judantiems asmenims arba tais atvejais, kai nėra galimybių naudotis įprastu tualetu. Pritaikyta naudotojui iki 130 kg svorio.

5. Tualeto – dušo kėdė Akva

Tualeto – dušo kėdė gali būti naudojama kaip universalus vežimėlis – pervežimui patalpose,  taip pat kaip tualeto ar dušo kėdė. Vežimėlį varyti gali tik palydovas, naudodamasis stūmimo rankena, sumontuota virš atlošo.

Vežimėlio sėdynės plotis – 43 cm, gylis – 42 cm. Jis turi patogius, atlenkiamus porankius. Rekomenduojame juos pakelti sėdantis į vežimėlį ar iš jo (iš šono). Važinėjant porankiai turi būti nuleisti. Vežimėlio pakojai yra pakeliami ir pakišami po sėdyne.

6. Tualeto – dušo vežimėlis Akva Go

Tualeto – dušo vežimėlis  Akva Go gali būti naudojama savaraniškam ligonio judėjimui namuose, taip pat kaip tualeto ar dušo kėdė.

Tualeto – dušo vežimėlis Akva Go skirtas asmenims iki 120 kg svorio, turintiems laikinų ar ilgalaikių mobilumo problemų. Šis universalus vežimėlis, pagal poreikį, gali būti naudojamas  pervežimui patalpose,  taip pat kaip tualeto ar dušo kėdė. Naudotojas gali savarankiškai judėti sukdamas metalinius varymo lankus, esančius šalia galinių ratų, arba vežimėlį gali varyti palydovas, naudodamasis stūmimo rankenomis, sumontuotomis virš atlošo. Visos vežimėlio gamybos medžiagos yra atsparios korozijai, todėl jis puikiai tinkamas naudojimui dušo patalpose.

Kitos slaugos priemonės

UAB „Metras“ siūlo ne tik tualeto kėdes, tačiau ir slaugos lovas, čiužinius nuo pragulų, vaikštynes, kitas priemones nuo pragulų.

Tualeto kėdės – pirkėjų atsiliepimai

„Labai patogi, tvirta kėdė. Naktipuodis gerai įsistato. Dėkojame už patarimus ir greitą pristatymą“. Marija.

„Ačiū jums už tokią malonią konsultaciją ir nuolaidą. Užsisakome jau ne pirmą prekę. Visada labai kokybiški produktai”. Liudvikas.

„Labai patogi sulankstoma kėdė. Lengva ir greitai susilanksto. Aušra.

Pristatymas tiesiai į namus

Užsakytas tualeto kėdes pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais arba kortele.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl tualeto kėdės pasirinkimo, pristatymo ir kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Tualeto kėdes galite išsirinkti čia

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

Greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas – snūstelėjimas (Power Nap)

Greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas – snūstelėjimas (Power Nap)

Snūstelėjimas (Power Nap) – greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas. Tyrimai rodo, kad apie trečdalis pasaulio gyventojų dieną trumpai nusnūsta. Graikijoje ar Ispanijoje dienos poilsis (siesta) yra norma. Pokaičio miegas yra žymiai efektyviau nei kofeinas, jis padidina budrumą ir atmintį. Net trumpas 10-15 min snūstelėjimas gali suteikti energijos keletui valandų. Veiksmingiausias miegas yra tarp 13 ir 16 valandos.

Nors gyvenimo tempas Lietuvoje greitėja ir miestuose žmonės retai randa laiko snūstelėjmui dienos metu, kaimuose žmonės, ypač vyresni, dar ir dabar eina „poguliuko“. Mūsų seneliai kaimuose rasdavo laiko karštą vasaros dieną nusnūsti, kad atgavę jėgas vėl kibtų į sunkius darbus.

Snūstelėjimas (Power Nap)

Snūstelėjimas – trumpas miegas, kuris nutraukiamas nespėjus patekti į gilaus miego fazę. Jo paskirtis greitai atgauti jėgas.

Svarbiausia yra tai, kad draudžiama patekti į gilaus miego fazę, nes tai iškraipytų biologinį miego ritmą. Tai bene ir yra didžiausias skirtumas nuo įprasto miego. Nusnūdimas leidžia išlaikyti įprastą kėlimosi ir ėjimo miegoti ritmą, tačiau kartu atgauti jėgas, tarsi pamiegojus.

Atsigulus poguliui 15 min labai svarbu užsistatyti žadintuvą. Ir po to keltis. Kartais atrodo, kad žmogus net neužmiega, tačiau gilus poilsis įvyksta.

Nauda:

  • Atgaunamas žvalumas, dingsta mieguistumas.
  • Pagerėja atminties darbas.
  • Greitesnė reakcija.
  • Padidėja produktyvumas.

„Pagerintas“ snūstelėjimas

Grikė siūlo dar efektyvesnį snūstelėjimo variantą – pasinaudojant linų sėmenų pagalvėle akims ir trumpa 15 min meditacija, kuri leidžia atsijungti nuo savo minčių ir panirti į saldų poilsį.

Grikė pagalvėlė akims

Atpalaiduojanti pagalvėlė akims su linų sėmenimis – paspauskite čia ir pirkite dabar!

Patogiai atsigulkite ir užsidėkite linų sėmenų pagalvėlę ant akių. Pagalvėlė prispaudžia akis ir leidžia greičiau atsipalaiduoti. Tokias pagalvėles dažnai naudoja jogai po asanų praktikos atsipalaidavimui (šavasanai).

Meditacija, kurią rasite Youtube kanale, nuskanavę QR kodą ant pakuotės, padeda suvaldyti mintis, atpalaiduoja galvą ir akis, pavargusias nuo ekranų. Meditaciją veda Vilma Kraelskaitė, kūno ir judesio terapeutė (dipl. IBMT). Plačiau: https://www.pilnagyvybes.lt/

Atpalaiduojanti pagalvėlė akims su linų sėmenimis – puiki dovana artimam žmogui, kuriam trūksta energijos.

Funkcinė slaugos lova – kaip išsirinkti geriausią?

Funkcinė slaugos lova – kaip išsirinkti geriausią?

Funkcinė slaugos lova yra didžiulė pagalba turint slaugomą ligonį namuose. Slaugos lova palengvina slaugos procesą ir suteikia daugiau komforto slaugomam pacientui. Tačiau renkantis slaugos lovą pirmą kartą, susiduriame su daugybe klausimų, kaip išsirinkti tinkamą lovą.

Rinkdamiesi funkcinę slaugos lovą turite pirmiausiai atsakyti į šiuos klausimus:
1. Kokia lova geriau – elektrinė ar mechaninė?
2. Kas geriau apsimoka – nauja lova ar naudota?
3. Į kokias lovos savybes svarbu atkreipti dėmesį?
4. Ką reiškia “sertifikuota” lova?
5. Ar suteikiama lovai garantija?
6. Ar funkcinei lovai yra reikalingas specialus čiužinys?
7. Kokie dar papildomi baldai yra rekomeduojami prie funkcinės lovos?

Esminiai klausimai, kurie iškyla renkanti slaugos lovą yra šie:

Funkcinė slaugos lova – elektrinė ar mechaninė?

Mechaninės slaugos lovos patraukliausia dalis – nedidelė kaina. Šias lovas dažniausiai renkasi žmonės, kurie turi trumpalaikius ligonius. Kita alternatyva turint trumpalaikį ligonį yra nuomotis elektrinę slaugos lovą. Taip sutaupomos lėšos, o kartu galima turėti lovą, kuri yra ženkliai patogesnė.

Elektrinė slaugos lova yra labai patogi naudojimui. Ji gali pasikelti aukščiau ir žemiau – tai labai patogu, kai ligoniui reikia atsisėdus išlipti iš lovos stojantis. Arba ligoniui tiesiai perlipti į neįgaliojo vežimėlį. Kita elektrinės slaugos lovos funkcija – reguliuojami nugaros ir šlaunų atramų kampai. Lova valdoma pulteliu, galinčiu blokuoti pasirinktas funkcijas. Pultelis turi ilgą laidą, todėl jį patogu naudoti iš bet kurios lovos pusės. Žemiausia lovos padėtis užtikrina vartotojo saugumą ir mažina kritimo traumų galimybę, o lengvai reguliuojamas lovos aukštis leidžia slaugytojams pasirinkti saugiausią poziciją savo nugarai. Patogi sėdėjimo padėtis lovoje palengvina kvėpavimą ir sumažina plaučių aspiracijos riziką valgio metu.

Funkcinė slaugos lova – nauja ar naudota?

Kai kas renkasi naudotas slaugos lovas – jos yra pigesnės. Tačiau pagrindinės problemos yra garantija ir pogarantinis aptarnavimas, dažniausiai naudotos slaugos lovos jų neturi. Be to, pastebimos tendencijos, kad vis mažiau žmonių nori savo artimuosius guldyti į naudotas slaugos lovas, kuriose jau kažkas gulėjo. Net pasirinkus naudotą lovą, žmonės beveik visada perka naują čiužinį nuo pragulų, ant kurio ligonis guli tiesiogiai.

Ar lovos šonuose  yra apsaugos?

Labai svarbu, kad lovos šonuose būtų apsaugos. Apsaugos užtikrina, kad ligonis neiškristų iš lovos. Labai patogu, kai apsaugų aukštis gali būti keičiamas. Lova gali būti komplektuojama su nuleidžiamais mediniais šoniniais turėklais iš abiejų lovos pusių. „Easy click“ sistema – užtikrintas apsauginių turėklų pakėlimas per kelias sekundes!

Ar yra valdymo pultas?

Valdymo pulto pagalba ligonis gali reguliuoti pagrindines lovos funkcijas – pakelti/nuleisti lovą, reguliuoti nugaros ir šlaunų atramos kampus. Tai gali daryti pats ligonis arba slaugantis asmuo. Svarbu, kad valdymo pulto ilgis būtų pakankamai ilgas. Tai įgalina naudoti pultą iš abiejų lovos pusių. Taip pat svarbu, kad būtų galimybė blokuoti valdymo pultelio funkcijas, jei nenorima, kad ligonis pats reguliuotų lovos padėtis.

Funkcinė slaugos lova – ar turi ratukus ir stabdžius?

Slaugos lova su ratukais leidžia lengvai pakeisti lovos vietą namuose. Stabdžiai yra būtini, norint stabilizuoti lovos padėtį, ypač tai svarbu išlipant iš lovos.

Ar lova yra sertifikuota kaip medicinos gaminys ir turi CE ženklą?

Visada pasitikrinkite ar slaugos lova yra sertifikuota Valstybinėje akreditavimo tarnyboje prie SAM ir turi CE ženklinimą kaip medicinos gaminys. Jeigu taip, būsite ramūs, kad jūsų slaugos lova yra saugi ir tinkama jūsų ligoniui.

Funkcinė slaugos lova – ar suteikiama garantija?

Perkant naudotas lovas, reta kada yra suteikiama gerantija. Tai gali sukelti pakankamai nemažų rūpesčių, norint naudoti slaugos lovą ilgesnį laikotarpį. Perkant naują slaugos lovą, garantija dažniausiai sieka 1-2 metus. Geriausia rinktis ilgesnį laikotarpį. Taip pat svarbu, ar įmonė teikia remonto paslaugos po garantinio laikotarpio pasibaigimo. Grikė slaugos lovoms suteikia net 3 metų garantiją.

Ar yra pasikėlimo rankena?

Svarbu, kad būtų pasikėlimo rankena. Ligonis gali pats atsikelti į sėdimą padėtį. Taip pat pasikėlimo rankena gali būti naudojama kaip treniruoklis atsisėdant-atsigulant.

Lovos pristatymo ir surinkimo paslauga

Beveik visi slaugos lovų pardavėjai pristato lovas klientui, bet retas teikia užnešimo, surinkimo ir apmokymo paslaugas. Jei ligonis gyvena daugiabutyje, pvz. penktame aukšte, lovos užnešimas gali sukelti nemažai rūpesčių. Grikė pristato slaugos lovas nemokamai, surinkimo ir apmokymo paslaugas teikia už nedidelį papildomą mokestį.

Didesnė slaugos lova sunkiasvoriams

Grikė siūlo didesnę slaugos lovą Alura II, kurios plotis yra 100 cm, o ligonio svoris gali būti iki 250 kg. Tai klasikinis bariatrinės funkcinės lovos modelis. Ypatingai stabili, tvirtos konstrukcijos lova, su padidinta keliamąja galia asmenims turintiems viršsvorio. Padidinta lova suteikia daugiau komforto pacientui.

Čiužinys nuo pragulų

Norint išsirinkti tinkamiausią čiužinį nuo pragulų geriausia konsultuotis su ligonį prižiūrinčiu gydytoju arba čiužinių nuo pragulų gamintoju. Čiužinio pasirinkimas priklauso nuo ligonio amžiaus, svorio, nuo to, ar jis jau turi pragulų, ar ne. Plačiau kaip išsirinkti čiužinį nuo pragulų galite skaityti čia

Spintelė-staliukas prie lovos

Labai patogu su lova įsigyti ir spintelę-staliuką, kuris yra tinkamas ne tik daiktų susidėjimui, bet turi atlenkiamą staliuką, kurį galima naudoti ligonio maitinimui. Spintelė dvejas dureles, vieną lentyną, vieną ištraukiamą stalčių ir atvirą nišą. Stalčius atsidaro iš abiejų pusių, todėl spintelę galima statyti lovos kairėje ar dešinėje pusėje.
Spintelė prie lovos Herman

Ligonio staliukas

Ligonio staliukas gali būti naudojamas ligoninėse, slaugos namuose bei namie. Galima keisti staliuko aukštį ir posvyrio kampą, todėl jis yra ypatingai patogus gulinčiam pacientui (valgant, skaitant). Staliukas sukonstruotas taip, kad lengvai pavažiuoja po lova.
Ligonio staliukas

Slaugos lova – atsiliepimai

“Labai patogi, kokybiška slaugos lova. Visos funkcijos veikia. Gera kaina, greitai pristatė. Gera surinkimo instrukcija, patys lengvai susirinkom”. Raimundas, Kaunas.

„Net neįsivaizduoju kaip galima slaugyti ligonį be funkcinės lovos – labai patogu, kad pasikelia lova su pulteliu, pats ligonis gali pasikelti, kai reikia valgyti. Yra patogi rankena. Labai patogu, kad lova pasikelia ir ligoniui lengva įsėsti į vežimėlį. Greitai pristatė, gera kaina.” Laura.

Pristatymas tiesiai į namus

Užsakytas slaugos lovas nemokamai pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais arba kortele.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl slaugos lovos bei čiužinio pasirinkimo visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Medicininius čiužinius nuo pragulų galite išsirinkti čia

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

Dubens pragulos – prevencija ir gydymas

Dubens pragulos – prevencija ir gydymas

Dubens pragulos – vienos dažniausių. Beveik 90 proc. pragulų atsiranda apatinėje kūno dalyje – dubens srityje ir kulnuose. Kaip jų išvengti ir kaip jas gydyti? Kalbamės su Pragulų profilaktikos centro eksperte, bendrosios praktikos slaugytoja, Europos pragulų profilaktikos komisijos (The European Pressure Ulcer Advisory Panel) nare Svetlana Greičiene.

Pragulos dažniausiai dubens srityje formuojasi tose vietose, kur labiausiai anatomiškai išsikiša kaulai: ties kryžkauliu, uodegikauliu, taip pat ties klubakaulio skiauterėmis ir ties šlaunikaulio didžiojo gumburio išsikišimu.

Dubens pragulos – kodėl jos atsiranda?

Viena iš pagrindinių pragulų atsiradimo priežasčių yra spaudimas. Dėl nuolatinio spaudimo į odą ir žemiau jos esančius audinius, ypač ties atsikišusiais kaulais, sutrinka kraujotaka, audiniai negauna deguonies, maisto medžiagų ir pradeda atrofuotis, kitaip sakant, audiniai miršta. Ne veltui anglų kalba dažniausiai pragula vadinama „pressure ulcer“ – ką pažodžiui verčiant reikštų „opa nuo spaudimo“ arba yra dar tikslesnis terminas „pressure injury“ – sužeidimas dėl spaudimo.

O lietuvių kalba žodis „pragula“ gali būti klaidinantis, nes iš karto suponuoja mintį, kad pragula atsiranda nuo pernelyg ilgo gulėjimo, bet tai nevisai tiesa. Dubens pragulos gali susidaryti ir per kelias valandas esant tam tikrai paciento būklei, kūno padėčiai, pvz., operacijos metu.  Be to,  pragulos susidaro ne tik gulintiems, bet ir negulintiems, t. y. sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje.

Tam, kad įvyktų odos sužeidimas dėl spaudimo, konkretus odos plotas žmogaus kūne turi būti veikiamas išorinės mechaninės apkrovos, tokios kaip kėdė, lova, čiužinys, protezas ar medicinos prietaisas. Norint išvengti pragulų, reikia sudaryti tokias sąlygas, kad ši mechaninė apkrova būtų kuo mažesnė bei sukeltas spaudimas pasiskirstytų kuo didesniame plote. Šiam tikslui pasiekti yra naudojamos įvairios spaudimo perskirstymo atraminės priemonės, kurios skirtos pragulų profilaktikai – čiužiniai, pagalvės, voleliai.

Ne visos priemonės visiems vienodai tinka. Priemonių pasirinkimas priklauso nuo paciento būklės, svorio, slaugančio personalo įgūdžių bei nuo kitų faktorių. Reikėtų prisiminti, kad visos spaudimą mažinančios priemonės turi būti naudojamos kartu su paciento reguliariu vartymu, tinkama odos priežiūra ir mityba.

Pagrindinė atraminė priemonė užtikrinanti tolygų spaudimo pasiskirstymą yra čiužinys. Pragulų profilaktikai tinka aukšto atsparumo čiužiniai ženklinami HR raidėmis (high resilience), todėl perkant čiužinį verta įsigilinti į jo specifikaciją ir naudojimo instrukciją. Apie čiužinių pritaikymą slaugomam asmeniui galima sužinoti Grikės pragulų profilaktikos centre čia.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 122,5 eur kompensaciją. Plačiau

Atraminės pagalbinės priemonės, mažinančios spaudimą į dubens sritį

Pacientui gulint ant nugaros, galima naudoti grikių lukštų pagalvę kryžkaulio, uodegikaulio srities pragulų profilaktikai. Tačiau su šia pagalve reikia elgtis atsargiai ir nepalikti paciento ant šios pagalvės ilgiau negu 2 val., nes ilgai gulint ant pagalvės padidėja spaudimas į šalia esančius audinius, todėl padidėja rizika atsirasti praguloms ties sėdmenimis. Tačiau naudojant pagalvę tinkamai, galima pasiekti gerų pragulų gydymo rezultatų.

Kaip pagalbinės atraminės priemonės galėtų būti įvairios pagalvės, pvz. ilgo trikampio formos pagalvė, kurią galima padėti po paciento nugara, kai pacientas guli ant šono. Šios pagalvės dėka yra sudaromas 30 laipsnių paciento kūno pasvirimas, kurio metu sumažėja spaudimas į šlaunikaulio gumbrį, taip pat į klubakaulio skiauteres. Vietoj trikampės pagalvės galite naudoti ir volą.

Kai pacientas guli ant pilvo, pageidautina po pilvu iki klubakaulių padėti stačiakampio formos pagalvę, kuri turėtų sumažinti spaudimą į klubakaulius.

Dubens pragulos gali atsirasti ir sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje. Tokiems pacientams galima naudoti specialią pagalvę – pasėstą, kuris mažina spaudimą į vežimėlio paviršių, užtikrina pakankamą kraujo apytaką, praleidžia orą, todėl nesukelia prakaitavimo.

Priemonių, žinoma yra ir daugiau. Verta pastebėti, kad visos priemonės yra efektyvios tik su racionaliu jų panaudojimu, todėl perkant atramines pragulų profilaktikos priemones būtina konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistais bei tokių priemonių gamintojais.

Apie pacientų pozicionavimą ir kūno padėtis skaitykite čia.
Apie pragulų gydymą šiuolaikiniais tvarsčiais skaitykite čia.

 

Pacientų pozicionavimas ir jo svarba pragulų profilaktikoje

Pacientų pozicionavimas ir jo svarba pragulų profilaktikoje

Pacientų pozicionavimas yra svarbus ligoniams, kurie dėl savo sveikatos būklės priversti ilgesni laiką gulėti lovoje. Čiužinių ir atraminių pagalvių, volelių pagalba sergančiam žmogui suteikiamas ne tik komfortas, saugumo jausmas, mažinamas skausmas, bet ir išvengiama sunkiai gyjančių pragulų.

Keičiant gulinčio paciento padėtį reikia atsižvelgti į jo ligos pobūdį bei fizinį pajėgumą. Kuo labiau pacientas yra nusilpęs, tuo daugiau slaugančiajam reikia turėti žinių ir supratimo apie tinkamas kūno padėtis, juk ne visada pacientai geba pasakyti kokia padėtis jiems yra patogiausia.

Paciento padėtis lovoje gali būti – aktyvi ir pasyvi.

Aktyvi padėtis būna laisva ir priverstinė. Aktyvi laisva žmogaus padėtis, tai padėtis, kurios nevargina  ligos pobūdis. Aktyvi priverstinė padėtis – paties ligonio pasirenkama padėtis, siekiant pagerinti savijautą,  pvz. sergant širdies ligomis, dažniausiai pasirenkama sėdimoji padėtis.

Pasyvi padėtis vadinama tokia padėtis, kai ligonis negali judėti, pakelti galvos ar rankų, pasiversti.

Pacientų pozicionavimas – padėtys:

1. Pusiau sėdima arba Fowler padėtis (aukšta, žema)

Pusiau sėdima arba Fowler padėtis

Pusiau sėdima padėtis, kai galva ir liemuo yra pakelti 45-90 laipsniu kampu. Ligonio keliai gali büti sulenkti arba tiesüs. Dažniausiai daroma klaida, kai ligonis paremiamas per didele pagalve arba po galva dedama daugiau nei viena pagalvė. Dėl to gali būti pakenktas per daug palenktas kaklas. Tokioje padėtyje pagerėja kvėpavimas. Po keliais gali būti padėtas grikių lukštų volelis.

Funkcinė slaugos lova yra didžiulė pagalba turint slaugomą ligonį namuose. Su elektrine slaugos lova galima reguliuoti nugaros ir šlaunų atramų kampus. Taip išvengiama papildomų pagalvėlių naudojimo. Labai patogu, kad pats ligonis gali reguliuoti sėdėjimo kampą su distanciniu pulteliu.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami slaugos lovą galite gauti 490 eur kompensaciją. Plačiau

2. Gulima padėtis ant pilvo

Gulima padėtis ant pilvo

Gulimai padėčiai ant pilvo stabilizavimui galima naudoti šias atramines priemones:

Padėkite pagalvėlę po pilvu, nuo diafragmos iki klubakaulių. Ši pagalvė apsaugo nuo juosmens persilenkimo, palengviną kvėpavimą. Pagalvė negali būti per aukštai, nes gali trikdyti kvėpavimą, arba per žemai, nes padidina juosmeninę lordozę. O po blauzdomis nuo kelių iki pėdos linkio galima naudoti ir trikampę pagalvę, volelį. Svarbu, kad pirštai nesiremtų į paklodę ir nebūtų spaudžiami.

Gulint ant pilvo kojos yra ištiestos, o galva pakreipta į šoną. Taip paguldyto ligonio visiškai išsitiesia kojos per klubus ir kelio sąnarius. Taigi, ši padėtis apsaugo nuo klubų ir kelių kontraktūrų (sąnario judesių sumažėjimo).

Ant pilvo ligonis paprastai guldomas tik trumpam. Ši padėtis tinka ligoniams, kad lengviau ištekėtų skysčiai iš burnos, kai yra pragulos yra kryžkaulio, stuburgalio, sėdimųjų gumburų srityse.

Guldyti ant pilvo žalinga ir nerekomenduojama sergant širdies kraujagyslių bei kvėpavimo ligomis.

Tačiau ši padėtis turi ir trūkumų. Gali vystytis naujos pragulos virš klubakaulių dyglių, girnelių, sutrikti kvėpavimas, ypač esant tetraplegijai. Gali pabrinkti veidas, pakilti akispūdis, sutrikti šlapinimasis.

3. Pusiau gulima ant pilvo arba Simso padėtis

Pusiau gulima ant pilvo Simso padėtis

Gulimoje pusiau ant šono padėtyje pasistenkite lovos galvūgalį laikyti kuo labiau horizontalioje padėtyje. Šioje padėtyje ypač sumažėja spaudimas į kryžkaulį ir į didįjį šlaunikaulio gumburą.

Po apačioje esančios kojos pėda padėkite atramą (volelį), kuri apsaugos pėdą nuo per didelio atsilenkimo. Pagalve arba dideliu volu  užpildykite ertmę tarp pilvo, dubens, viršuje esančios šlaunies ir lovos. Šios atraminės priemonės apsaugo nuo klubo rotacijos į vidų ir persisukimo.

Ligonis guli užėmęs tarpinę padėtį  tarp šoninės ir gulimos ant pilvo. Apačioje esanti ranka padedama ligoniui už nugaros, o esanti viršuje sulenkiama per peties ir alkūnės sąnarį.  Abi kojos yra palenktos į priekį nuo kūno. Po paciento galva padėkite pagalvėlę. Viršuje esanti koja labiau sulenkta per klubo ir kelio sąnarius, negu esanti apačioje.

Simso padėtis taikoma profilaktiškai nuo pragulų, vemiantiems, kad ligonis neužspringtų. Daugumai žmonių tokia kūno padėtis patogi miegoti. Pagalvėlės nereikėtų dėti, jei iš burnos gausiai sekretuoja. Pagalvėlė apsaugo nuo kaklo persilenkimo į šoną, paremia galvą, veidą, ausį ir apsaugo nuo spaudimo.

Pacientų pozicionavimas yra svarbi pragulų profilaktikos priemonė.

4. Gulima padėtis ant šono (kairio, dešinio)

Padėtis ant kairio šono

Ši padėtis labai patogi ir gali būti naudojama paciento, gulinčio ant nugaros ar pilvo, padėčiai pakeisti. Ligonis guli sulenkęs koją per klubo ir kelio sąnarį ir ją perkėlęs kiek į priekį nuo kūno. Kuo daugiau sulenkta koja per abu sąnarius, tuo stabilesnė kūno padėtis ir kūnas geriau išlaiko pusiausvyrą. 

Gulimoje ant šono padėtyje, rekomenduojama pacientą guldyti ne 90 laipsniu pasvirimu, o 30 laipsniu kampu labiau į lateralinę pusę. Tam gali būti panaudotos 2 trikampės pagalvėlės, pakišant jas po čiužiniu ir taip suformuojant 30 laipsnių kampo pasvirimą.

5. Gulima padėtis ant nugaros

Gulima padėtis ant nugaros

Pacientų pozicionavimas ligoniui gulint ant nugaros – po galva pakišama pagalvė. Paciento, gulinčio šia padėtimi, ištiestas rankas galima prispausti prie šonų arba jei rankos užkeltos ant krūtinės po alkūnėmis padėti pagalves.

Rekomenduojama padėti pagalvę po blauzdomis. Pagalvės dydis turėtų būti  nuo pakinklių iki čiurnų. Taip pacientui lengviau sulenkti kojas per kelius, neleidžia per daug išsitiesti, palaiko kulnus virš lovos paviršiaus ir sumažina jų spaudimą.

Šioje padėtyje galima naudoti pagalvėles kulnų pragulų profilaktikai. Pagalvėlė pakelia kulną nuo lovos paviršiaus ir taip eliminuoja spaudimą. Pagalvėlę galima naudoti tiek slaugos įstaigose, tiek namuose. Užvalkalas yra kvėpuojantis, neperšlampantis, antibakterinis ir skalbiamas 95 laipsnių temperatūroje. Pagalvėlės apimtis yra reguliuojama lipniomis juostelėmis.

Taip pat norint pakelti blauzdas ir pėdas į viršų galima naudoti ir trikampę pozicionavimo pagalvę.

Jei pacientas nesąmoningas arba jo rankos paralyžiuotos, po dilbiais ir plaštakomis padėkite po pagalvėlę, volelį.  Tokia padėtis apsaugo nuo dilbių ir plaštakų edemos.

O dubens srities pragulų profilaktikai galima naudoti specialią apvalią pagalvę, kuri užpildyta grikių lukštais. Jie gerai praleidžia orą, todėl nesukelia pakaitavimo. Pagalvė pasiūta taip, kad grikių lukštai pasiskirstytų toliai ir nesukristų. Kartu su pagalve yra pridėtas medvilninis užvalkalas. Pagalvė gali būti valoma ir dezinfekuojama.

SVARBU !!!

Paciento pozicionavimas (ligonio kūno padėties keitimas) kas 2 val. yra labai svarbus ligonio pragulų profilaktikos elementas.

Keičiant padėtį pacientą reikia versti, kelti pagalbinėmis priemonėmis, o ne tempti (traukti), kad nebūtų odos trynimo ir pažeidimo.

Kai ligonis sodinamas į kėdę, pirmiausia jis pakeliamas, bet netraukiamas, velkamas. Tai turi saugiai atlikti du prižiūrintys žmonės.

Gulintį ligonį kelti specialia pakėlimo paklode, kuri dedama virš pagrindinės lovos paklodės, pakeliama ir lengvai pasukama.

Atkreipti dėmesį, kad kai kurie vaistai pavyzdžiui, raminamosios medžiagos mažina traukulius, tačiau padidina tam tikrų kūno vietų spaudimą, tad nepamiršti, kad užslopinti ligoniai dar mažiau judresni.

Plačiau apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

Apie nuotolinius pragulų profilaktikos mokymus skaityte čia.

Pozicionavimo pagalvėlės

 

Neperšlampama paklodė su guma – kaip išsirinkti geriausią?

Neperšlampama paklodė su guma – kaip išsirinkti geriausią?

Neperšlampama paklodė su guma. Kaina nuo 12 eur. Paklodė – tai daiktas, reikalingas kiekvienuose namuose. Jų turime tikrai ne po vieną. Tačiau ar žinote, kad yra ne tik įprastų, bet ir neperšlampamų paklodžių, kurios pasitarnauja įvairiomis aplinkybėmis:

  • Tiesiamos šlapimo nelaikantiems ligoniams, dėvintiems sauskelnes;
  • Nedideliems vaikams, kurie jau nedėvi sauskelnių;
  • Vaikams, kurie atkeliauja į lovą pas tėvus (kaip čiužinio apsauga).

Kaip matote, neperšlampamos paklodės yra daugiafuncinės, tačiau iškyla problema – kaip iš nemažos tokių paklodžių pasiūlos išsirinkti geriausią? Norėdami lengviau išsirinkti, pirmiausia atsakykite sau į kelis svarbius klausimus. Juos šiame straipsnyje ir aptarsime.

Brangesnė neperšlampama paklodė nereiškia geresnė

Vyrauja nuomonė, kad kuo gaminys yra brangesnis, tuo jis kokybiškesnis. Tačiau tikrai ne visada. Dažnai tenka mokėti vien už prekės ženklą. Be to, prie užsienyje pagamintų daiktų kainos prisideda nemažos transportavimo išlaidos. Tas pats galioja ir kalbant apie neperšlampamas paklodes. Geriausia rinktis pagamintas Lietuvoje, kurios jau yra išbandytos ir patikrintos klientų – visada prieš pirkdami peržiūrėkite atsiliepimus.

Ar neperšlampama paklodė su guma tikrai kvėpuojanti?

Labai svarbu, kad paklodė būtų kvėpuojanti. Visada ieškokite ženklo PU (poliuretanas) – tai medžiaga, kuri nepraleidžia skysčių, tačiau praleidžia orą. Jei randate ženklą PVC (polivinilchloridas), reiškia, kad paklodė nekvėpuoja ir jūs tikrai ant jos prakaituosite. PVC paklodės dažniausiai pigesnės. Jei ženklo nėra, prieš pirkdami būtinai pasiklauskite.

Ar neperšlampama paklodė su guma tikrai nepraleidžia skysčių?

Rinkdamiesi paklodę, atkreipkite dėmesį ar ji tikrai nepralaidi skysčiams. Nepasikliaukite skambiomis antraštėmis, kurios gali apgauti. Kadangi paklodė skirta slaugomiems ligoniams, nelaikantiems šlapimo arba mažiems vaikučiams, svarbu, kad ji maksimaliai sugertų drėgmę. Taip pat svarbu, kiek skalbimų atlaiko paklodė. Nekokybiškos paklodės po keleto skalbimų gali pradėti leisti skystį. Grikės neperšlampamos paklodės jau daug metų išbandytos didžiausiose Lietuvos ligoninėse. Jos skalbiamos iki 100 kartų ir nepraleidžia skysčių.

Medvilnė ar poliesteris?

Kaip žinote, medvilnė yra natūrali gamtinė medžiaga, o poliesteris – žmonių pagaminta medžiaga. Vertinantys natūralumą neabejodami rinktųsi medvilnę, tačiau verta atkreipti dėmesį, jog 100 proc. medvilnė tinka ne visur ir ne visada. Ji tinka drabužių siuvimui ir pan, bet nėra praktiškas pasirinkimas specifiniams poreikiams, pvz. ligonių slaugai skirtoms priemonėms. 100 proc. medvilninės paklodės sudaro raukšles, dėl ko gali atsirasti pragulų.

Tokiu atveju reikia, kad medžiaga būtų lengvai prižiūrima, ilgai tarnautų ir neprarastų geros išvaizdos bei funkcionalumo. Asmeniniam naudojimui namie puikiai tinka medvilnės ir poliesterio kombinacija. Ligoninės dažniausiai renkasi poliesterio gaminius.

Ar neperšlampama paklodė su guma nečeža?

Labai nemalonu, jeigu paklodė čeža. Tai trikdo poilsį ir reiškia, kad gaminys nėra itin kokybiškas. Visada pasitikrinkite atsiliepimus. Grikės neperšlampama paklodė nečeža bei yra labai patogi naudoti.

Kokia geriau – su guma pilnai aptempianti ar tik su juostelėmis?

Iš tiesų, paklodės tik su juostelėmis yra pigesnės, todėl daugelis žmonių susigundo nedidelė kaina. Tačiau specialistų teigimu, paklodės su juostelėmis nėra geras pasirinkimas, nes jos slidinėja, juostelės gali atsikabinti. Paklodės su pilnai aptempiančia guma yra kur kas patogesnės, bet tuo pačiu ir brangesnės. Tačiau turbūt visi sutiksite, kad geriau vieną kartą daugiau sumokėti, bet įsigyti kokybišką daiktą, kuris ilgai tarnaus negu pirkti pigesnį, bet prastos kokybės gaminį.

Ar pirkti tiksliai pagal čiužinį ar didesnę?

Pirkite tiksliai čiužinio dydį atitinkančią paklodę, nes ji puikiai apsitemps. Mūsų medvilninės neperšlampamos paklodės šonai yra 30 cm, o tai reiškia, kad ji tiks čiužiniui, kurio storis iki 30 cm. Poliesterio paklodės šonas yra 20 cm, t.y. tinka čiužiniui, kurio storis iki 20 cm. Jei jūsų turimas čiužinys yra nestandartinio dydžio – galime pasiūti individualiai.

Koks turėtų būti medžiagos storis?

Iš ilgametės čiužinių, paklodžių ir kt. gamybos patirties, žinome, kad labai svarbu pasirinkti optimalų medžiagos storį. 150-160 g/m2 – optimalus storis. Jeigu medžiaga bus plonesnė, paklodė ar kitas gaminys trumpiau tarnaus. O jeigu bus per stora – bus kieta, nemalonu.

Kiek kartų galima skalbti?

Tai ypač aktualu medicininės paskirties gaminiams. Grikės neperšlampama paklodė yra praktiška, daugkartinio naudojimo. Ją galima skalbti net iki 100 kartų. Šis ir kiti mūsų gaminiai sėkmingai naudojami ligoninėse, tad kokybe abejoti neverta.

Neperšlampamos paklodės dydžiai

Paklodės dydį galite pasirinkti iš šių variantų: 120x60x15 cm; 140x70x15 cm; 200x80x30 cm; 200x90x30 cm; 200x100x30 cm; 200x120x30 cm; 200x140x30 cm; 200x160x30 cm; 200x180x30 cm; 200x200x30 cm ir 200x220x30 cm.

Alternatyvos

Kaip alternatyvą neperšlampamai paklodei su guma galite rinktis šiuos mūsų gaminius:

  • Absorbuojantį neperšlampantį paklotą su rankenomis ar be jų (80×90 cm);
  • Neperšlampamą puspaklodę (100×90 cm);
  • Neperšlampamą čiužinio užvalkalą (200x90x12 cm).

Absorbuojantis neperšlampamas daugkartinis paklotas

Puiki priemonė šlapimo nelaikantiems ligoniams. Taip pat mažiems vaikams, pradedantiems gyventi be sauskelnių. Jis nepralaidus skysčiams, tačiau pralaidus orui. Paklotas sudarytas iš 4 sluoksnių, skirtas vidutinio ir sunkaus šlapimo nelaikymo atvejams. Sugėrimo lygis: 3 litrai/1 m2. Skalbiamas 95°C temperatūroje ir džiovinamas 200-250 kartų.

Yra atskiras modelis su tvirtomis rankenomis, skirtomis ligonio vartymui.

Neperšlampama puspaklodė

Neperšlampama puspaklodė 100×90 cm yra pagaminta iš orui pralaidžios, bet skysčiui nepralaidžios medžiagos. Puspaklodė apsaugo čiužinį nuo skysčių, šlapimo. Kokybiška priemonė už labai patrauklią kainą.

Neperšlampamas čiužinio užvalkalas

Toks užvalkalas puikiai apsaugo čiužinių nuo skysčių iš visų pusių. Paslėptas užtrauktukas užtikrina, kad skysčiai į čiužinio vidų nepateks per užtrauktuką.

Šis užvalkalas yra orui pralaidus, antibakterinis, ugniai atsparus „Crib 5“, skalbiamas 95 0C. Džiovinamas džiovyklėje. Su „L“ formos paslėptu užtrauktuku.

Gaminame įvairius dydžius, taip pat nestandartinius.

Neperšlampama paklodė su guma – pirkėjų atsiliepimai

“Labai naudingas daiktas, ypač auginant mažą vaiką. Gaila, kad anksčiau nepaieškojau. Miegant neprakaituojama ir nereikia nerimauti, kad vaikas prišlapins lovą ir viskas susigers į čiužinį. Kaip tik užsisakiau antrą vnt., kai kol džiūsta viena, būtų galima naudoti kitą 🙂” Daiva Blažinskienė

“Labai gera kaina ir puiki kokybė. Pristatė per 2 dienas. Super!” Justina.

“Gera paklodė, puikiai apsitempia. Nečeža”. Giedrė

UAB „Metras“ Grikė – patikimas gamintojas

Mes – UAB „Metras“ Grikė – sėkmingai gyvuojame daugiau nei 15 metų ir specializuojamės medicininių čiužinių (G1-G9 serija) ir priemonių nuo pragulų gamyboje. Jie yra sertifikuoti, turi CE ženklinimą.

„Grikė Med+“ prekiniu ženklu pažymėti gaminiai: čiužiniai nuo pragulų, pagalvėlės dubens srities, kulnų pragulų profilaktikai bei įvairūs kiti gaminiai. Visi jie pasižymi itin gera kokybe, nes yra gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų: įvairaus tankumo porolono, o užvalkalai – iš antibakterinės, kvėpuojančios, neperšlampančios ir ugniai atsparios medžiagos.

Mūsų čiužiniai ir neperšlampamos paklodės naudojami Lietuvoje gerai žinomose medicinos įstaigose: Santaros ir Kauno klinikose, Klaipėdos bei Marijampolės ligoninėse, slaugos namuose. Įmonė yra daugiametė Techninės pagalbos centro neįgaliesiems konkursų laimėtoja ir tiekėją – įmonės čiužiniai nuo pragulų yra išduodami visose Lietuvos apskričių centruose. Savo gaminius eksportuojame į Švediją, Daniją, Latviją, Portugaliją.

Daugiau apie pragulų profilaktiką skaitykite čia

Pristatymas tiesiai į namus

Užsakytas paklodes pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais arba kortele.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl neperšlampamos paklodės, daugkartinių paklotų pasirinkimo ir kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Neperšlampamas paklodes ir paklotus galite išsirinkti čia

 

 

 

 

 

 

 

Kulnų pragulos – kaip jas efektyviai gydyti?

Kulnų pragulos – kaip jas efektyviai gydyti?

Kulnų pragulos – vienos dažniausių. Kaip jų išvengti ir kaip jas gydyti? Kalbamės su Pragulų profilaktikos centro eksperte, sveikatos priežiūros specialiste – bendrosios praktikos slaugytoja, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektore Jurgita Stankūniene.

Kulnų pragulos – kokie pirmiausi veiksmai joms atsiradus?

Svarbu įvertinti susidariusios pragulos dydį, plotį, gylį, spalvą išvaizdą, sekreciją iš žaizdos. Žaizdos ilgį, plotį reikia išmatuoti liniuote ir būtinai užrašyti. Atsiradus odos pakitimams (spalvos, jutimo ir kt.) reikia prdėti rašyti priežiūros dienoraštį. Užrašyti visus žaizdos duomenis reikia todėl, kad galima būtų galima vertinti žaizdos gijimą, pokyčius, taip pat reikėtų žaizdą ar odos pakitimą fotografuoti. Žaizdos priežiūros dienoraštis, fotografijos padės tiksliau informuoti gydytoją ir slaugytoją apie žaizdos būklę. Šiuos duomenis galima siųsti ir elektroniniu paštu.

Būtinai įvertinkite kokia tai pragula – ar tai pragula, kai oda paraudusi ar pabalusi, ar keičiasi spalva paspaudus, ar yra odos pažeidimas, įtrūkimas.

Įvertinus pragulą, kokias priemones galima būtų naudoti?

Svarbu sumažinti kojos kulno spaudimą. Tai puikiausiai gali būti pasiekiama naudojant grikių lukštų pagalvėlę kulnų pragulų profilaktikai ir gydymui arba poroloninę kulnų pakėlimo pagalvėlę, kuri pakelia kulną, taip sumažina lietimąsi, spaudimą su paviršiumi.

Naudojant kulnų pakėlimui grikių lukštų ar porolonines pagalvėles, kas kurį laiką pėdą reikia paremti, kad nebūtų pakibusi ore. Ji turi būti paremta pagalvėle, o pagalvėlės padėtis nuolat keičiama. Kartais pagalvėlę reikia nuimti ir ligonį vartyti, tai yra keisti kūno padėtį.

Kulnų pragulos – dėl žaizdos priežiūros būtina, kad vizualiai įvertintų gydytojas arba slaugytojas ir paskirtų gydomuosius tepalus ar pleistrus. Šios priemonės paskiriamos nustačius pragulos laipsnį. Jokiu būdu tos vietos negalima masažuoti.

Lovos ir ligonio baltiniai neturi trikdyti judesių, tai yra turi būti neužspausta kraujotaka. Kojinės turi nespausti, geriau visiškai be gumos.

Nepamirškite, kad ligoniui kuriam yra rizika atsirasti pragulom arba jos yra susidariusios, svarbu pilnavertė mityba – pakankamai, baltymų, vitaminų, mikroelementų, taip pat tinkamas pagal amžių skysčių kiekis.

Jūsų prižiūrimam ligoniui reikia keisti kūno padėtį kas 2 val., kad neatsirastų jų kitose kūno vietose.

Ar būtina gulinčiam ligoniui naudoti čiužinį nuo pragulų?

Patartina slaugomą ligonį iš karto guldyti ant pragulų profilaktikos čiužinio. Tokius čiužinius galima gauti Techninės pagalbos neįgaliesiems centruose visoje Lietuvoje. Kartais ten būna eilės, tačiau yra galimybė patiems įsigyti čiužinį iš karto ir gauti iš jų 100 eur kompensaciją.

Ligoniui jau turinčiam pragulų rekomenduojami čiužiniai su kompresoriumi – jie sumažina spaudimą ir palengvina pragulų gydymą

Jei turite klausimų dėl pragulų profilaktikos, juos galite užduoti man Pragulų profilaktikos centro puslapyje.

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

Maitinimo pagalvė – kaip išsirinkti geriausią?

Maitinimo pagalvė – kaip išsirinkti geriausią?

Kūdikio gimimas – ypatingas ir labai laukiamas įvykis kiekvienos šeimos gyvenime. Norint, kad naujo šeimos nario auginimas būtų kuo lengvesnis, dar prieš jam gimstant būtina pasirūpinti kokybiškomis priemonėmis, tokiomis kaip kūdikio maitinimo pagalvėlė, vaikiškas čiužinukas, pagalvė ir pan. Grikės gaminiai mamoms ir kūdikiams sukurti, kad teiktų maksimalų patogumą ir apglėbtų švelniai lyg mamos glėbys.

Reikia pasakyti, kad būsimos mamos gali rinktis iš dviejų pagalvių kategorijų – maitinimo ir miegojimo bei maitinimo.  Gali kilti klausimas, kuo jos skiriasi?

Maitinimo ir miegojimo pagalvė

Iš tiesų, maitinimo pagalvė, maitinimo ir miegojimo pagalvėlės, kaip galima suprasti iš pavadinimo, atlieka dvi funkcijas – ant jų besilaukianti mama gali patogiai miegoti, o vėliau, gimus, kūdikui, pagalvė pasitarnauja jį maitinant.  Taigi ji yra universalesnė. Šio tipo pagalvės yra didelės, tad nėštumo metu padeda stabilizuoti kūno padėtį miegant, sumažina stuburui tenkančią apkrovą, apsaugo nuo nepageidaujamo apsivertimo ant nugaros. Tai ypač aktualu trečiojo nėštumo trimestro metu, kai pilvukas tampa didelis.

Maitinant kūdikį iš buteliuko, ši pagalvėlė bus puiki pagalbininkė, padėsianti išvengti įvairių negalavimų: sumažins raumenų įtampą, kaklo, nugaros skausmus, krūtų skausmą dėl netinkamos padėties žindymo metu.

 

Maitinimo pagalvė

Vien tik kūdikio maitinimui skirta maitinimo pagalvė yra mažesnė nei miegojimo–maitinimo pagalvė. Ji paverčia kūdikio maitinimą kur kas patogesniu, nes puikiai prisitaiko tiek prie mamos, tiek prie vaikelio formų. Ši pagalvė jaukiai apglėbs kūdikį maitinimo metu, o mamai, kuri žindo savo mažylį gulėdama, suteiks atramą galvai, kaklui bei nugarai. Maitinimo pagalvėlė taip pat pasitarnaus kaip atrama pradedančiam sėdėti mažyliui, o jam ūgtelėjus, taps puikiu, smagiu žaislu.

Pagalvės gali būti su skirtingais užpildais: grikių lukštais, silikono pluoštu, granulėmis.

Pagalvės su grikių lukštais

Žmonės, vertinantys natūralumą, produktus iš gamtos, dažniausiai renkasi grikių lukštų gaminius.  Juk grikiai – 100 procentų natūralus, gamtos išaugintas produktas, kuris turi naudingų mineralinių medžiagų, teigiamai veikiančių mūsų organizmą: leidžia jam atsipalaiduoti, suaktyvina galvos kraujotaką, atlieka masažo funkciją.

Pagalvės su silikono pluoštu

Kalbant apie pagalves su silikono pluoštu, didžiausias jų privalumas yra išskirtinis minkštumas bei lengvumas.  Jos lengvos lyg pūkelis ir patogios miegoti, nes įkrentate kaip į minkštą debesėlį.  Be to, pagalvės su silikono pluoštu puikiai prisitaiko prie galvos ir kaklo formos. Galima teigti, kad jos įsimena ir atkartoja jūsų kūno formas, o po to vėl atgauna pradinę formą. Nuimamas pagalvės užvalkalas yra pagamintas iš 100 proc. medvilnės, jį galima skalbti.

Pagalvės su granulių užpildu

Reikia pasakyti, jog maitinimo pagalvės dažnai būna su vadinamuoju granulių užpildu. Tai yra elastingi ir antialerginiai rutuliukai iš silikonizuoto poliesterio. Šio tipo pagalvės yra laidžios orui bei puikiai sugeria drėgmę, prisitaiko prie galvos ir kaklo formos. Iš tiesų, šis užpildas yra labai artimas natūraliems pluoštams, tad atsigulę nejausite sintetikos kvapo. Be to, didelis pliusas, jog tokias pagalves galima skalbti skalbyklėje.

Maitinimo pagalvėlė ir grikių lukštų gaminių privalumai

Grikių lukštų gaminiai, maitinimo pagalvė, pagalvės, vaikiški čiužinukai – geriausia, ką galite suteikti savo augančiam mažyliui. Jie garantuos saldų, saugų bei sveiką jūsų vaikučio miegą. Grikių lukštų gaminiai yra pralaidūs orui, tad mažylis nesuprakaituos. Juose nesikaupia drėgmė, nes grikių lukštų gaminiai yra atsparūs spaudimui, tad juose lieka oro tarpai ir galva išlieka vėsi. Tai labai svarbu, nes jeigu miego metu galva prakaituoja, atsibudę jaučiamės nepailsėję, irzlūs.

Dar vienas didžiulis grikių lukštų pagalvių ar čiužinukų privalumas yra tai, kad jie nesukelia alergijos ir juose nesiveisia dulkių erkutės. Ši savybė dabartiniais laikais, kai vis daugiau vaikų turi vienokių ar kitokių alergijų, yra be galo svarbi. Faktai kalba patys už save – ant grikių lukštų pagalvių rekomenduojama miegoti net alerginėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Labai patogu, jog grikių lukštų pagalvės, maitinimo pagalvėlė yra reguliuojamo aukščio. Atsegus užtrauką, galima pridėti ar išimti norimą kiekį užpildo ir taip pasiekti sau tinkamiausią ir patogiausią pagalvės aukštį.

Be to, grikių lukštų pagalvės, čiužinukai bei kiti gaminiai yra ilgaamžiai. Tinkamai prižiūrint, jie tarnaus vidutiniškai iki 10 metų. Tad tai yra ilgalaikė investicija į kokybišką ir sveiką jūsų mažylio miegą.

Taigi grikių lukštų gaminiai – geriausia ir natūraliausia, ką galite suteikti sau ir savo mažyliui. Rinkitės tai, kas geriausia iš gamtos!

Maitinimo ir miegojimo pagalvė – atsiliepimai:

„Įsigijau šią Grikės pagalvę Gyvatėlę, kad dar laukiausi. Nuo penkto mėnesio tik su ja ir miegodavau – buvo super patogu pasiremti pilvą ir tarp kojų įsidėti. Ir maitinti labai patogu. Su pirmu vaiku, kai neturėjau, skaudėdavo nugarą. O dabar net nejaučiu. Ačiū, puikus gaminys, visiems rekomenduoju“. Ingrida.

„Kaip man patiko, kad ji standi ir galima gerai pasiremti pilvą. Ir faina, kad grikiai tikrai kvėpuoja, vėsu su ja“. Asta.

„Prieš kelias dienas nusipirkau žindymo pagalvę – super!!! Man ji labai patogi ir mano 3 mėnesių mažiukui tinka. Mamos, rekomenduoju 🙂” Aušra.

Maitinimo pagalvėlės pristatymas tiesiai į namus

Užsakytas pagalves pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl maitinimo pagalvės pasirinkimo ar kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?

Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?

Kiekvienas turintis namuose slaugomą ligonį turėtų pasirūpinti pragulų profilaktika. Tai yra žymiai išmintingiau nei sulaukti pragulų ir tada pradėti jas gydyti. Ir jūsų ligonis išvengs didelio skausmo, kurį sukelia pragulos. Kaip ir ruošiantis bet kokiam darbui, būtinas PLANAS. Pragulų profilaktikos planas turėtų būti sudaromas kiekvienam ligoniui. Žemiau pateikiame 2 plano variantus:

  1. Pragulų profilaktikos planas, kai ligonis neturi pragulų (lovos režimas).
  2. Pragulų gydymo planas, kai ligonis turi pragulas.

Pragulų profilaktikos planas, kai ligonis neturi pragulų (lovos režimas)

  1. Įvertinti pragulų susidarymo riziką:
  2. Vertinimo dažnumas priklauso nuo ligonio būklės. Jeigu bendra būklė sunki, daug rizikos veiksnių, vertinti dažniau – 1 kartą paroje, jei būklė stabili – 1 kartą savaitėje. Dokumentuoti vertinimo duomenis.
  3. Tartis su slaugytoju, gydytoju dėl priežiūros plano.
  4. Įvertinti kokioje padėtyje daugiausiai būna ligonis. Pragulos gali atsirasti toje vietoje, kuri patiria ilgalaikį spaudimą. Būtina atkreipti dėmesį į ligonio gulėjimo  įpročius.
  5. Pragulų profilaktika prasideda nuo ligonio lovos paruošimo. Įvertinti lovos funkcines galimybes.
  6. Sudaryti kūno padėties keitimo grafiką.
  7. Gulintiems ligoniams keisti kūno padėtį kas 2 val. Kūno padėtis rasite čia.
  8. Sėdintiems pacientams rekomenduojama kas 15 min. pakeisti atramos taškus.
  9. Sėdint slėgio jėga į tam tikras kūno vietas yra didesnė, negu gulint, ypač greitai pragulos atsiranda sėdmenų kaulų srityje.
  10. Teisingas paciento kūno padėties keitimas, naudojant pagalbines slydimo priemones, nes tempiant ligonį lovoje į viršų arba pačiam ligoniui mėginant atlikti judesius lovoje, pradeda veikti papildomos „trinties“ jėgos. Odos tempimas į priešingas puses – viena pagrindinių pragulų susidarymo sąlygų.
  11. Pragulų profilaktika įvykdoma naudojant pagalbines priemones – pagalvėles nuo pragulų slėgimui į atskiras kūno dalis mažinti. Pagal situaciją nusprendžiama kokios pagalbinės priemonės mažins slėgimą į atskiras kūno dalis:
    • Kad būtų sumažintas spaudimas į jautrias vietas.
    • Kad pagalbinių priemonių poveikis būtų nuolat kontroliuojamas.
  12. Odos higiena – svarbi slaugos dalis. Naudoti odos priežiūros priemones: atsižvelgti į odos savybes, reikalingas losjonas arba kremas.
  13. Odos kraujotakos gerinimas. Fiziniai pratimai, kvėpavimo pratimai.
  14. Subalansuota reguliari mityba.
  15. Būtina naudoti pragulų profilaktikos čiužinius.

Pragulų gydymo planas, kai ligonis turi pragulas

  1. Įvertinti odos pakitimą. Tartis su slaugytoju, gydytoju dėl priežiūros plano.
  2. Įvertinti kurioje vietoje, koks pakitimas, apibūdinti kokios spalvos odos pokytis, kokio laipsnio pragula.
  3. Ligonį informuoti apie priežiūros būtinumą. Ligonį supažindinti su pragulų profilaktika ir jos ypatumais, nes jei nežinos kodėl atliekami vieni ar kiti veiksmai, nesąmoningai gali priešintis daugeliui procedūrų.
  4. Vesti slaugos užrašus, dokumentuojant odos pokyčius. Žaizdų aprašymai gali motyvuoti slaugančiuosius ir ligonius matant akivaizdžius gijimo proceso įrodymus:
    • Žymėti pragulas ant nupieštų kūno kontūrų.
    • Žymėti naudojamas odos priežiūros, žaizdos priežiūros priemones.
  5. Dažnai susidariusi pragula fotografuojama, kad galima būtų vertinti pokyčius.
  6. Sumažinkite spaudimą žaizdos atsiradimo vietoje:
    • Pragula alkūnėse.
    • Pragula kryžkaulio srityje.
    • Pragula sėdmenų srityje.
    • Pragulą kelių srityje.
    • Pragula ant kulnų, pėdos srityje.
  7. Tinkama žaizdų priežiūra. Kviesti slaugytoją, gydytoją.
  8. Vietiškai pragulos gali būti gydomos antimikrobiniais hidrokoloidiniais tvarsčiais su sidabru. Jie palaiko antimikrobinę ir drėgną aplinką, sugeria žaizdų eksudatą, sunaikina bakterijas, netraumuoja audinių, nepraleidžia iš aplinkos bakterijų, vandens, oro ir sudaro palankias fiziologines sąlygas praguloms gyti. Pirmomis dienomis po hidrokoloidiniu tvarsčiu gali susikaupti daugiau sekreto, todėl tvarsčius pradžioje keisite kas 1-3 dienas. Vėliau, žaizdai gyjant ir sekrecijai mažėjant, tvarstį galima laikyti 3-5, bet ne ilgiau kaip 7 dienas. Su taisyklingai uždėtu tvarsčiu ligonį galima ir maudyti.
  9. Gydant pragulas taip pat svarbios švara ir tinkama higiena: patariama dažnai keisti patalynę (paklodė turėtų būti lygi, neraukšlėta), sauskelnes, įklotus (drėgmė, šlapimas, fekalijos ypač dirgina odą), naudoti slaugai skirtus apsauginius, kraujotaką aktyvinančius kremus, jei oda sausa – tepti ją kremais.
  10. Odos paraudimų negalima masažuoti, trinti spirito turinčiais preparatais.
  11. Mažinti riziką atsirasti praguloms kitose kūno vietose.
  12. Būtina naudoti čiužinius nuo pragulų su kompresoriumi bei pozicionavimo pagalvėlės.

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

 

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – būkime modernūs ir ekologiški

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – būkime modernūs ir ekologiški

Absorbuojantis daugkartinis paklotas. Kaina – tik 19 eur! Žmonės, susidūrę su ligonio slaugymu, žino, kad tai yra itin fiziškai ir emociškai sunkus, kantrybės bei atsidavimo reikalaujantis darbas. Dažniausiai tai trunka ilgai – daugybę mėnesių ar net metų. Tad norisi, kad kasdienė slaugomo ligonio priežiūra būtų kuo paprastesnė, patogesnė, reikalautų kuo mažiau pastangų. Šiuo atveju padeda įvairios pagalbinės priemonės – specialūs čiužiniai, absorbuojantis daugkartinis paklotas, pagalvėlės, drėgmę absorbuojantys paklotai ir pan. Būtent apie daugkartinius absorbuojančius paklotus pakalbėsime šiame straipsnyje.

Absorbuojantys daugkartiniai paklotai – kvėpuojantys paklotai

Nesuklysime sakydami, jog kiekvienas žmogus, savo šeimoje turintis sunkiai sergantį, slaugomą ligonį, stengiasi jam sudaryti kuo geresnes sąlygas, kiek įmanoma palengvinti ir taip sunkią dalią. Šiais laikais slaugos priemonių pasirinkimas tikrai pakankamai didelis, tačiau išsirinkti kokybiškus produktus vis dėlto sunku. Juk ne viskas, kas reklamuojama, yra kokybiška. Tad rinktis reikėtų labai atidžiai. Dažniausiai gerus produktus žmonės atranda išbandę daug nekokybiškų.

Kalbant konkrečiai apie paklotus, reikia pasakyti, kad rinkoje galima rasti įvairių vienkartinių drėgmę sugeriančių paklotų, kuriuos po panaudojimo reikia išmesti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog jie yra patogesni nei daugkartiniai, nes užtikrinama aukščiausio lygio higiena, jų nereikia skalbti. Tačiau šie paklotai turi vieną didelį trūkumą – jie nekvėpuoja.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – savybės

Mūsų gaminami daugkartiniai paklotai yra pralaidūs orui, bet nepralaidūs skysčiams. Jie sudaryti iš 4 sluoksnių ir skirti vidutinio bei sunkaus šlapimo nelaikymo atvejams. Sugėrimo lygis: 3 litrai/1 m2. Jeigu ligonis guli ant tokio pakloto, pragulų tikimybė sumažėja iki minimumo, nes nesikaupia drėgmė, kuri yra vienas iš  pragulų atsiradimo faktorių.

Dar vienas daugkartinių paklotų privalumas – juos naudoti pigiau, nes galima skalbti ir džiovinti net iki 250 kartų. Paklotai skalbiami aukštoje – 95°C temperatūroje, todėl žūsta visos bakterijos ir jie vėl lyg nauji. Jeigu kas kartą pirktumėte vienkartinius paklotus, sumokėtumėte žymiai daugiau ir kas kartą juos  išmesdami, terštumėte gamtą. Todėl tai yra ne tik patogu, bet ir ekologiška.

Be to, mūsų gaminamas daugkartinis paklotas yra minkštesnis, tad jis geriau nei vienkartiniai absorbuoja šlapimą ir nėra drėgmės pojūčio. Ligonis jausis patogiau, o ir paklotą teks rečiau keisti. Detali specifikacija čia.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – tipai

Absorbuojantys daugkartiniai paklotai būna 2 tipų:

1) Absorbuojantys daugkartiniai paklotai (pirkti čia)         2) Absorbuojantys daugkartiniai paklotai su rankenomis (pirkti čia)

Grikė daugkartinis absorbuojantis paklotas su rankenomis                                  Grikė daugkartinis absorbuojantis paklotas su rankenomis

Paklotas kaip vartymo priemonė

Dar viena pakloto rūšis – absorbuojantis daugkartinis paklotas su rankenomis. Jis  gali būti naudojamas ligonio vartymui. Tvirtos rankenos pakloto šonuose leidžia paversti ligonį, pakelti jį aukštyn lovoje.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas turi 4 sluoksnių struktūrą:

1) Pirmas sluoksnis yra iš specialios medžiagos (angl. Moisture Wicking Fabric), kuri greitai sugeria skysčius, prakaitą ir perkelia į sekantį sluoksnį. Tuo metu pati medžiagą išlieka sausa ir sukuria sausumo pojūtį.

Grikė daugkartinis absorbuojantis paklotas

2) Antras sluoksnis yra iš absorbuojančios medžiagos – čia skysčiai sugeriami ir „užrakinami”.

3) Trečias sluoksnis yra iš nepralaidžios skysčiams kvėpuojančios membranos.

4) Ketvirtas sluoksnis (apatinis) yra iš apsauginės poliesterio medžiagos.

Pripažinti gydymo įstaigose

Yra sakoma, kad geriausias įvertinimas – patenkinti klientai. Mes be galo džiaugiamės, kad esame pastebėti ir įvertinti ne tik pavienių žmonių, bet ir geriausių Lietuvos gydymo įstaigų. Pernai laimėjome Kauno klinikų skelbiamą konkursą ir siuvome 700 vnt. daugkartinių paklotų, šiemet – 600 vnt. Šioje gydymo įstaigoje jie plačiai naudojami kasdienėje praktikoje.

Mūsų gaminami absorbuojantys daugkartiniai paklotai turi 40 cm apsauginius kraštus pakišti po čiužiniu, tad yra labai patogūs naudoti. Dydis: 80×90 cm. Viršutinis ir apatinis pakloto sluoksniai sudaryti iš greitai džiūstančio, beveik nesiglamžančio poliesterio, vidiniai sluoksniai – iš poliuretano, kuris tolygiai paskirsto kūno svorį, neleidžia kauptis drėgmei. Viršutinis sluoksnis – šviesiai žalios spalvos, apatinis sluoksnis – šviesiai mėlynas. Paklotui taikoma 2 metų garantija.

Galima drąsiai teigti, kad Grikė daugkartiniai absorbuojantys paklotai – aukščiausia kokybė, įvertinta medicinos profesionalų.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – pirkėjų atsiliepimai:

“Anksčiau naudojau tik vienkartinius paklotus, tačiau išbandžiusi daugkartinį absorbuojantį paklotą supratau, kad tai žymiai patogiau – mano mama ženkliai pradėjo mažiau šusti, prakaituoti. Turiu 2 tokius paklotus, kol vieną skalbiu, kitą naudoju. Tikrai visiems rekomenduoju”, Auksė, Pasvalys.

“Nupirkau savo slaugomam ligoniui galvodama apie ekologiją – juk per metus vienam ligoniui sunaudojame ir išmetame tiek vienkartinių paklotų. Tačiau ir pats paklotas yra minkštesnis nei vienkartinis, kvėpuoja. Man jis labiau patinka. Kviečiu visus būti sąmoningesniais ir neteršti gamtos”. Renata, Vilnius.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – pristatymas tiesiai į namus

Užsakytas prekes pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl daugkartinio absorbuojančio pakloto pasirinkimo ir kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

 

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Ar galimas pragulų gydymas tvarsčiais? Kaip juos naudoti? Ar jie tikrai efektyvūs? Apie tai kalbamės su UAB „Linus Medical“ medicinos atstove Edita Gasiūniene, atstovaujančia ConvaTec kompaniją, kuri gamina stomos ir žaizdų priežiūrai skirtus produktus.

Trumpai apie UAB „Linus Medical“ ir ConvaTec

UAB „Linus Medical“ įsikūrusi visose trijose Baltijos šalyse ir atstovauja ConvaTec gamintoją, kuris gamina stomos, žaizdų bei pragulų priežiūrai skirtus produktus.

ConvaTec – pasaulinis lyderis stomų ir žaizdų priežiūros srityse. 1978 m. kompanija sukūrė pirmąją pasaulyje vienkartinę dviejų dalių stomos turinio surinkimo sistemą. 1982 metais buvo sukurti hidrokoloidiniai tvarsčiai. Tai atradimai, padarę perversmą stomos ir žaizdų gydymo srityse. Jau penkis metus iš eilės patenka į geriausiai pacientų įvertintų korporacijų sąrašą (tarp kompanijų gaminančių medicinos paskirties priemones). O 2016 m.  ConvaTec  užėmė pirmą vietą.

2 unikalios tvarsčių gamybos technologijos

ConvaTec sukūrė dvi unikalias tvarsčių gamybos technologijas. Pirmoji – Hydrofiber technologija. Pagal šią technologiją pagaminti tvarsčiai išsiskiria unikaliomis savybėmis, nes visi žaizdos skysčiai, svetimkūniai, bakterijos ir kiti nešvarumai  yra sugeriami į žaizdos skaidulas ir „užrakinami“ jose. O pats tvarstis priglunda prie žaizdos mikrokontūrų, nepalikdamas jokio tarpo tarp žaizdos ir tvarsčio. Tokiu būdu sudaromos labai palankios sąlygos žaizdai gyti: palaikoma drėgna aplinka ir išvengiama žaizdos užkrato, mažėja infekcijos rizika. Anksčiau žaizdos buvo gydomos sausuoju būdu, naudojant marlę ir antiseptines priemones. Naujos technologijos pakeitė „sausojo“ žaizdų gydymo požiūrį. Atlikta daugybė tyrimų ir įrodyta, kad drėgnoje terpėje žaizdos gyja daug greičiau bei lengviau ir mažiau randėja. Jei gydymas pradedamas taikyti laiku, tinkamai parenkamas tvarstis, net ir sudėtingos žaizdos sugyja. Anksčiau žaizdos buvo gydomos sausuoju būdu, naudojant marlę ir antiseptines priemones. Hydrofiber pakeitė „sausojo metodo“ žaizdų gydymo požiūrį, buvo atlikta daugybė tyrimų ir įrodyta, kad drėgnoje terpėje žaizdos gyja daug greičiau bei lengviau, be šašo stadijos. Jei gydymas pradedamas taikyti laiku, taikomos tinkamos priemonės, žaizdos užgyja  greičiau.

Antroji tvarsčių technologija – „Ag+“ – ypatinga sidabro jonų technologija, kai sidabro jonai yra apsaugoti dviem papildomomis medžiagomis, kurios ištirpdo klampų bioplėvelės sluoksnį ir nugabena sidabro jonus tiesiai prie patogeninių mikroorganizmų ir juos sunaikina. 2016 metais Florencijoje vykusiame pasauliniame žaizdų kongrese, tvarstis Aquacel Ag+Extra buvo pripažintas pažangiausiu ir rinkoje analogų neturinčiu tvarsčiu, ir gavo apdovanojimą ,,inovatyviausias tvarstis“. Didžioji dalis lėtinių žaizdų yra pasidengusios bioplėvele. Remiantis klinikinėmis studijomis net 8 iš 10 lėtinių žaizdų turi bioplėvelę. Jos nesunaikinus, žaizda nesugis. Bioplėvelė turi savybę atsinaujinti nuo 2–3val. iki  trijų parų. Aquacel Ag+Extra tvarstis bioplėvelę sunaikina, neleidžia jai atsinaujinti, pašalina negyvybingus audinius iš žaizdos, sunaikina infekciją, suvaldo eksudato perteklių ir taip skatina gijimą.

Pragulų gydymas su ConvaTec tvarsčiais – kaip tai veikia?

Kalbant apie pragulas, labai svarbi paciento slauga, ypač gulinčio žmogaus ar  neįgaliojo vežimėlyje. Kai pacientas nekeičia padėties, kai spaudžiama viena vieta, pragula gali atsirasti per 2 valandas. Todėl labai svarbu gulintį pacientą vartyti, mankštinti, skirti jam tinkamą priežiūrą. Būtina ligoniui turėti čiužinį nuo pragulų. Dažnai susiduriame su nuomone, kad pirmoji pragulos stadija – ne bėda, gydymo nereikia, kad praeis patepus kažkokio kremo. Taip manyti klaidinga! Tai pirmo laipsnio pragula, kai jau yra audinių pažeidimas. Būtina kuo greičiau pradėti gydymą ir imtis visų profilaktikos veiksmų, kad pragula nesivystytų toliau ir negilėtų žaizda, nes pragulas gydo šiuolaikiniai tvarsčiai. Pirmai stadijai tinka GranuFlex ExtraThin, Foam Lite ConvaTec tvarsčiai. Tvarsčius galima laikyti iki 7 parų, bet pagal individualią situaciją keisti esant poreikiui, taip sumažėja ir gydymo kaštai, ir žaizda neprogresuoja, tada žymiai lengviau tiek med. personalui, tiek slaugantiems artimiesiems, tiek ir pats pacientas jaučiasi komfortabiliau.

Pastebėjau, kad informacijos, kaip teisingai prižiūrėti žaizdas, labai trūksta. Nesvarbu, kokia žaizda, kad ir buitinis nubrozdinimas, turi būti tam tikros taisyklės, gydymo eiga. O ypač lėtinėms žaizdoms. Lėtinių žaizdų gydymui nerekomenduojama naudoti antiseptikų, marlės. Tai pasenę ir atgyvenę gydymo būdai, turintys citotoksinį poveikį, džiovinantys, traumuojantys žaizdą. Įsivaizduokite: lėtinė, negyjanti žaizda, ant kurios uždeda marlė, kuri po kiek laiko pridžiūsta, keičiant pažeidžiami žaizdos audiniai ir vėl gydymą reikia pradėti iš naujo, atsiranda infekcijos pavojus.

Hidrokoloidiniai tvarsčiai yra kompensuojami

Visi ConvaTec tvarsčiai yra kompensuojami 100 % lėtinėms žaizdoms ir vaikų nudegimams. Žaizda laikoma lėtine, jei negyja 30 dienų ir ilgiau. Jei šiandien pastebėjote, kad pas artimąjį atsirado pragula, nedelsiant praneškite apie tai gydytojui, kad situacija būtų užfiksuota paciento kortelėje ir atsiradusi pragula būtų iš karto gydoma tinkamomis priemonėmis. Kompensuojamus receptus gali išrašyti įvairių specialybių gydytojai ir pratęsti su gydytojo paskyrimu gali ir slaugytojai. Jei trūksta informacijos, mes mielai pakonsultuosime,  tiek medikus, tiek pacientus bei jų artimuosius, įvertinsime žaizdą ir rekomenduosime tinkamus tvarsčius individualiai situacijai.

Pragulų gydymas naudojant ConvaTec medicininės paskirties priemones palengvins gijimo procesą, sumažins gydymo kaštus, palengvins slaugančio asmens darbą, padės žaizdoms greičiau sugyti ir dovanos sveikesnį gyvenimą!

Iškilus klausimams laukiame Jūsų skambučių darbo valandomis. Nemokama pagalbos linija: 8 800 70001, mobili linija: 8 612 70001.

Efektyvi pragulų profilaktika ir gydymas apima šiuolaikinių pleistrų taikymą kompleksiškai naudojant kartu su čiužiniais nuo pragulų, pozicionavimo priemonėmis, paciento kūno padėties keitimu ir kt.

 

Kompensacija iki 137,5 eur – čiužinio nuo pragulų įsigijimui

Kompensacija iki 137,5 eur – čiužinio nuo pragulų įsigijimui

Kompensacija 137,5 eur čiužinio nuo pragulų įsigijimui. Asmenys, turintys specialius nuolatinės slaugos poreikius arba visišką negalią, kuriems yra didelė pragulų atsiradimo tikimybė, turi teisę gauti įsigijimo išlaidų kompensaciją perkant čiužinį praguloms išvengti – vieną kartą per 3 metus iki 137,5 eur.

Kompensacija taikoma šiems čiužiniams nuo pragulų:

    1) Kompresoriniams (pirkti čia)                                             2) Poroloniniams (pirkti čia)

Grike ciuzinys nuo pragulu su kompresoriumi BioFlote 2000                             Grike čiužinys nuo pragulų G2

Jei perkate internetu, būtinai nurodykite ligonio vardą ir pavardę bei adresą. Mokėjimo paskirtyje nurodykite ligonio už kurį mokate vardą ir pavardę. Jei turite klausimų skambinkite mums  tel. 8 5 276 6143, mob. 8 674 83700 arba rašykite info@grike.lt.

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SAM nuo 2023 liepos 1 d. kompensuoja judėjimo priemones. Atmintinė apie judėjimo techninės pagalbos priemonių kompensavimą (spausti čia)

Jei turite reikalingus dokumentus, galite iš karto pirkti priemones, o dėl kompensacijos vėliau kreiptis į TPNC .

Jei perkate internetu, būtinai nurodykite ligonio vardą ir pavardę bei adresą. Mokėjimo paskirtyje nurodykite ligonio už kurį mokate vardą ir pavardę. Jei turite klausimų skambinkite mums  tel. 8 5 276 6143, mob. 8 674 83700 arba rašykite info@grike.lt.

Kompensacija iki 137,5 eur – kur kreiptis?

1. Norėdami gauti kompensaciją už įsigytą naują judėjimo techninės pagalbos priemonę, turite kreiptis į TPNC Viešųjų paslaugų teikimo skyrių apskrityje ir pateikti reikalingus dokumentus.
2. Prašymas teikiamas tiesiogiai atvykus į Centrą, siunčiant registruotu laišku, elektroniniu paštu ar per E. pristatymo sistemą ar elektroniniais ryšiais per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt
3. Gavus Prašymą, Centras peržiūri Prašymą ir pateiktus dokumentus bei surenka esveikata.lt sistemoje duomenis apie asmens judėjimo funkcijų sutrikimus (pavyzdžiui, negalios priežastį ir pobūdį, ligą ar fizinę būklę)
4. Jei prie Prašymo trūksta dokumentų, Centras per 4 darbo dienas nuo Prašymo gavimo dienos praneša asmeniui ar asmens atstovui. Trūkstami dokumentai turi būti pateikti per 10 darbo dienų.
5. Centras per 3 darbo dienas nuo Prašymo su visais dokumentais gavimo dienos perduoda Prašymą nagrinėti Komisijai dėl kompensacijos mokėjimo.
6. Komisija per 15 darbo dienų nuo Centro teritorinio padalinio perduotų dokumentų gavimo dienos priima sprendimą dėl kompensacijos mokėjimo.
7. Centras per 3 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo informuoja asmenį ar asmens atstovą apie priimtą sprendimą.
8. Kompensacija išmokama per 20 darbo dienų nuo Komisijos sprendimo dėl kompensacijos mokėjimo priėmimo dienos į Prašyme nurodytą asmens ar asmens atstovo banko sąskaitą arba per paštą
9. Jei asmuo pateikia sąskaitą faktūrą, kurioje nurodytas sumokėjimo termino atidėjimas, per 10 darbo dienų nuo jos apmokėjimo Centrui turi pateikti tai įrodančius dokumentus (pvz. bankinio pavedimo kopiją). 

Techninės pagalbos neįgaliesiems centro skyrių adresai

Vilniaus skyrius
Mindaugo g. 42A-1, 01311 Vilnius,
Tel.: 8 800 800 89

Kauno skyrius
Žemaičių pl. 37, 48178 Kaunas,
Tel.: 8 800 800 89

Klaipėdos skyrius
Šilutės pl. 4 B, 91173, Klaipėda.
Tel.: 8 800 800 89

Marijampolės skyrius
Parko g. 13, 68219, Marijampolė,
Tel.: 8 800 800 89

Panevėžio skyrius
Dainavos g. 23A, 36247 Panevėžys,
Tel.: 8 800 800 89

Šiaulių skyrius
Vilniaus g. 40, 76253 Šiauliai,
Tel.: 8 800 800 89

Telšių skyrius
Žalioji g. 4 -4 g. 5, 87334 Telšiai,
Tel.: 8 800 800 89

Utenos skyrius
Donelaičio g. 30, 28141 Utena,
Tel.: 8 800 800 89

Tauragės skyrius
Žemaitės g. 5/ Gedimino g. 9, 72236 Tauragė,
Tel.: 8 800 800 89

Alytaus skyrius
Smėlio g. 10-1,  61114 Alytus,
Tel.: 8 800 800 89

Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

Pragulos: kas, kaip ir kodėl atsiranda, kaip išvengti. Pokalbis su FMR Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja, VIKO lektore, neuroklinikos „Empatija“ įkūrėja Gintare Vaitkiene.

Pragulos – tai…?

Pragulos – tai įvairaus laipsnio audinių vientisumo defektai, atsirandantys veikiant išoriniams arba vidiniams veiksniams, sutrikdantiems audinių mitybą. Jei trumpai, pragula – odos defektas, tai vartai į infekciją. Juk būtent oda yra didžiausias žmogaus organas, visą kūną dengiantis apsaugos mechanizmas.

Kokios yra pragulų atsiradimo priežastys?

Pragulų atsiradimo priežastys įvairios. Pagrindinė priežastis – kraujotakos sutrikimas. Kraujotaka sutrinka, kai kūnas turi tiesioginį spaudimą su paviršiumi. Audiniai, patenkantys tarp kaulo ir paviršiaus, dėl mechaninio spaudimo apmiršta, po kurio laiko atsiranda pragula. Būna ir taip, kad pacientas ilgai guli, bet pragula neatsiranda. Tačiau pragulai atsirasti gali užtekti menko pažeidimo, atsiradusio dėl neteisingo vertimo, slydimo, trinties ir kt.

Pragulų atsiradimo rizikos veiksniai yra šie: spaudimas, tempimas / slinkimas, trintis / trynimas (nubrozdinimas), drėgmė. Žmonės dažnai klausia: išsekusiems ar stambiems pacientams dažniau atsiranda pragulos? Dažniau: išsekusiems, neturintiems raumeninio sluoksnio. Tada tarp kaulo ir paviršiaus yra ženkliai mažesnė audinių dalis. Pragulos atsiradimo riziką ženkliai padidina drėgmė, atsirandanti dėl prastos slaugos, blogų sauskelnių ar jų nebuvimo.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 122,5 eur kompensaciją. Plačiau

Turiu pasakyti, kad pragulą gali sukelti toks paprastas dalykas kaip trupinys lovoje, atsiradusi paklodės raukšlė, maisto gabalėlis. Jie sukelia papildomą spaudimą ir nuo to vieno menko taškiuko gali atsirasti pragula. Jei tik įmanoma, pasirūpinkite, kad pacientas nevalgytų lovoje. Pasodinkite į vežimėlį, nuvežkite prie stalo. Jei to padaryti neįmanoma, naudokite pagalbines priemones.

Pragulų stadijos. Kaip jas atpažinti?

Yra keturios pragulų stadijos. Pirma: pažeistas tik pats paviršius, yra lengvas paraudimas, gilesni audiniai nėra pažeisti. Antra: pažeistas paviršinis sluoksnis, įtraukti gilesni poodiniai sluoksniai. Trečia: įtraukti raumenys, ketvirta įtraukia ir kaulinį audinį. Kalbant apie gydymą, pirmos ir antros stadijos pragulos gydomos pakankamai nesudėtingai. Trečiai bei ketvirtai stadijai gydyti neretai reikia chirurgo pagalbos arba ilgalaikio, kruopštaus, sunkaus darbo. Pragulos gyja sunkiai, gijimo laikas neretai siekia vienerius metus.

Dar viena stadija – neapibrėžta. Pragulos, kurios atrodo kaip pajuodavusi oda ir nesimato, kas po ja, nėra neaišku, kokio gylio pažeidimas, jis paaiškėja tik atsluoksniavus odą.

Grikė pragulos

Pragulos gali sukelti didelius skausmus. Pragula gali būti komplikacija, kuri nusineša žmogaus gyvybę. Būna, kad žmogus miršta ne nuo ligos, o nuo pragulos, negydomos ilgą laiką, komplikacijos.

Pragulos – kaip jų išvengti?

Vienintelis ginklas prieš pragulas – prevencija. Odos patikra, kūno sąlytis su paviršiais, aktyvumas, sausa ir švara, mityba.

Kūno padėties keitimas. Vienas pagrindinių dalykų – kūno padėties keitimas, reguliarus paciento vartymas. Verčiant ar keliant svarbu nepažeisti paciento odos. Slaugytojo rankos turi būti sausos, švelnios, nagai trumpai kirpti, lygūs ir nudilinti. Nereikėtų mūvėti žiedų, segtis laikrodžio. Keičiant padėtį pacientą reikia pakelti, o ne tempti (traukti), kad nebūtų odos trynimo ir pažeidimo.

Sausa ir švari oda. Ją reikia prausti, maudyti, odos priežiūrai naudoti specialias priemones (naudoti specialias priemones arba paprastą natūralų muilą). Taip, yra sunku išmaudyti gulintį ligonį, bet tai būtina daryti reguliariai, kitaip, išvengti pragulų labai sudėtinga. Be to, svarbu teisingai uždėti sauskelnes, jas reguliariai keisti, naudoti įvairius paklotus, kad pacientas negulėtų šlapioje vietoje (tam labai tinka daugkartinis absorbuojantis paklotas).

Čiužiniai nuo pragulų. Labai svarbu, kad mažai judantis ligonis iš karto gulėtų ant čiužinio nuo pragulų. Pragulų profilaktikai tinka karpyto porolono čiužinys Grikė G2 arba kompresorinis burbulinis čiužinys BioFlote 2000. Pragulų II ir III stadijos gydymui tinka kompresoriniai juostiniai čiužiniai: BioFlote 4000 (iki II stadijos) ir BioFlote 5000 (iki III stadijos). Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį galite skaityti čia.

Priemonės nuo pragulų. Voleliai, pasėstai vežimėlyje, įvairūs ratai po kulnais, po tom vietom, kur dažniausiai atsiranda pragulos: po kulnais, kryžkauliu, šlaunikaulio gumbais.

Priemonių nuo pragulų gausu „Grikėje“, jie pažymėti „Grikė Med+“ prekiniu ženklu: čiužiniai nuo pragulų, pagalvėlės kulnų ir dubens srities pragulų profilaktikai.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikė šiems gaminiams medicinos prietaiso statusą. Visi gaminiai turi CE ženklinimą ir atitinka Europos Tarybos direktyvą 93/42/EEB „Dėl medicinos prietaisų“.

Gaminiai iš grikių lukštų ypač tinka pragulų profilaktikai ir gydymui, nes puikiai praleidžia orą (todėl nesukelia prakaitavimo) ir užtikrina pakankamą kraujo apytaką.

Dzen meditacijos mokantis Darius: „Grikė“ palengvina kelią į save pačius

Dzen meditacijos mokantis Darius: „Grikė“ palengvina kelią į save pačius

Dariaus Šarausko japoniškas vardas – Tsugen Koji. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia: „Pirmapradis šaltinis“. „Upelis įteka į upę, upė į vandens telkinį, į jūrą, vandenyną ir t. t. Kai kas paragauja iš upės, kitas vandenį ragauja iš krioklio, kažkas paragauja iš tos pirmapradės versmės ir žinias perduoda kitam“, – paaiškina Darius, One Drop Zen meditacijos centro vadovas Kaune. O kaip „Grikės“ gaminiai palengvina kelią į save pačius..? Šiandien pokalbis su Darium apie tai.

Dariau, papasakokite, kas yra Dzen meditacija?

Meditacija turėtų būti gyvenimo būdas. Tai savo vidinio „Aš“ išskleidimas, išreiškimas ir savęs suvokimas. Tai paties ėjimas į save patį kiekvienoje situacijoje, kiekviename veiksme. Vadinasi, jei valgau, tai tik valgau, jei dirbu, tik dirbu, jei vairuoju, tai tik vairuoju, tam atiduodamas visą save. Jei protas mūsų netrikdo, mes medituojame 24 valandas per parą. Kai protas neramus, sudrumstas, priemonė eiti į save – formali meditacija ant kilimėlio.

Meditacija turi būti įprotis, kaip praustis, valytis dantis. Dzen – proto valymas. Jei kojų nenusiplausi kelias dienas, koks bus kvapas? Jei nevalome proto, koks jis? Sujauktas, nešvarus, apdulkėjęs, tada nematome savo prigimties, neturime teisingo savęs matymo ir pan.

Meditacijai naudojate grikių lukštų gaminius, kodėl pasirinkote būtent juos?

Kaip bėgikas turi savo batus, kaip slidininkas apsirengia slidinėjimo uniformą, kaip žmogus eidamas į pokylį pasirenka kitokius drabužius nei kasdienai, taip ir meditacijai reikia pasirinkti tam tikras priemones, kad būtų lengviau, patogiau. Kitaip, kaip ir važiuojant dviračiu, jei neturi mokytojo, neturi reikiamų priemonių, gali nukristi ir skaudžiai užsigavęs daugiau niekada nebandyti. Meditacijai svarbi pagalvėlė. Ji turi būti ne per kieta ir ne per minkšta, aš renkuosi „Grikės“ gaminius.

Meditacijos                       Meditacija

Grikių lukštų pagalvėlė ypatinga tuo, kad ant jos atsisėdus, grikiai labai gerai pasiskirsto po sėdmenimis. Kiti į pagalvėlės kemša vatą, kitokias medžiagas, bet jos taip gerai nepasiskirto, atsiranda gumulai, užspaudžiantys nervinius kanalus, užspaudžia kojas, jos pradeda tirpti, atsiranda skausmai.

Meditacijos metu žmogui turi būti patogu sėdėti. Kitaip, protas ir taip tuo metu dar nebūna ramus, o skausmas – trukdžiai, neleidžiantys panirti į vidinį pasaulį. Tada žmogus viską meta, sako „čia nesąmonė“ ir taip atsisako kelio į save, gaišta laiką ir ieško kažkokių lyg stebuklingų tablečių. Bet po kiek laiko jis vėl grįžta prie to paties, viskas turi būti pagal tvarką: pirmiausia abėcėlė, tada žodžiai, sakiniai ir pan.

Be to, didžiulis grikių pagalvėlės privalumas – galima reguliuoti jos aukštį, nupilant arba pripilant į ją grikių. Pagalvėlės yra specialiuose užvalkaluose, todėl lengva jas atsekti, pripilti grikių, arba nuimti užvalkalą, norint jį išvalyti, išskalbti ir pan. Meditacijos pagalvėlę galima naudoti ir kaip miego, tai labai patogu ilgoms meditacijoms, žygiams, atsiskyrimams.

Žinau, kad daug „Grikės“ gaminių yra skirti pragulų profilaktikai ir gydymui. Jie gerai išmano anatomiją, todėl savo gaminiais žmogui gali pagelbėti patogiai medituoti. Jie tiesiog palengvina kelią į save pačius.

                                   

Tiesa, įsigijus grikių pagalvėlę reikia su ja „susigyventi“. Čia kaip nauji batai, užsidedi ir jie nuspaudžia kojas, juos reikia panešioti bent kelias dienas. Taip ir su grikių lukštų gaminiais, iš pradžių reikia su jomis apsišlifuoti. Galiu įvardyti tik vieną „Grikės“ „blogybę“ – gaminiai labai ilgaamžiai, jie labai ilgai tarnauja. Iš verslo pusės, „Grikė“ daro per gerus gaminius, įsigijai vieną ir kito nereikia daugybę metų (juokiasi).

Ar „Grikei“ pirmumą teikiate dėl kokybės, ar yra ir kitų priežasčių?

Pirmumą teikiu dar ir dėl to, jog esu pastebėjęs, kad pas juos dirba žmonės su negalia. Neįgalieji – pažeidžiama visuomenės grupė, perkant „Grikės“ produktus, žinau, kad prisidedu prie to, kad ši socialinė grupė nebūtų atstumta, kad galėtų dirbti, tokiu būdu galiu jiems pagelbėti. Man tai didžiulė vertybė.

Andrius Simonaitis: „Chemija žmonėms atsibodo, o ir sveikatos jos vartoti – nebėra“

Andrius Simonaitis: „Chemija žmonėms atsibodo, o ir sveikatos jos vartoti – nebėra“

Kai pokalbis ėjo į pabaigą, tariau: „Keistas jūs verslininkas, Andriau.“ Pašnekovas pradėjo juoktis man pritardamas: „Taip, mes tikrai lengvai pačiuožę, bet mums smagu dalintis. Atrodo, kad Dievas stebi ir viską dėlioja taip, kad gerumas grįžtų atgal.“ Taip kalba Andrius Simonaitis, kuris kartu su partnere Snieguole Kubilinskiene įkūrė „Grikę“, neįgaliųjų socialinę įmonę, kur negalias turintys asmenys randa savo vietą po saule.

Kada ir kaip užsimezgė draugystė su grikiais, išsirutuliojusi į verslą?

Grikių lukštų verslo pradininkė – Snieguolės giminaitė Janina. Ji grikių pagalvėles siuvo dar gerokai anksčiau nei mes susipažinome. Janina turėjo negalią, sėdėjo rateliuose, buvo labai versli moteris, todėl ieškojo galimybių kaip užsidirbti. Taip ji atrado veiklą, puikiai tinkančią neįgaliesiems: pasiūti, pripilti grikių lukštų, supakuoti, parduoti. Pradėjusi siūti namuose, kiek vėliau Janina įdarbino kitus neįgalius žmones. Šis žmogus labiau galvojo ne apie save, o apie tai, kaip įdarbinti kitus negalią turinčius žmones, kaip padėti jiems rasti savo vietą po saule. Nors Janinos jau nėra gyvųjų pasaulyje, šią vertybę saugome.

Papasakokite, kokia jūsų komanda?

Mūsų komandoje – 3 girdėti negalinčios labai puikios siuvėjos, jos dirba beveik nuo pat įkūrimo. Ketvirta siuvėja – rateliuose, dirba ir gyvena namuose Dzūkijoje. Mes jai visko prikerpame, suruošiame ko reikia maždaug mėnesiui į priekį ir nuvežame į namus, kad galėtų dirbti. Turime du pagalbininkus, vienas kurčias vyrukas 25 metų, jis – grikių lukštų užpylėjas, sukrauna čiužinius, suneša sunkius daiktus ir kt. Darbas tikrai nėra pats įdomiausias jaunam žmogui, bet labai džiaugiamės, kad jis su mumis. Be to, šis vaikinas žaidžia krepšinį  Lietuvos kurčiųjų lygos klube, net yra pretendentas į Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinę, kai reikia, išleidžiame jį į ilgai trunkančias stovyklas, po jų jis vis grįžta pas mus!

Mūsų komandoje kaita labai maža, visi čia kaip šeima. Ypatingai tai jaučiasi per Šv. Kalėdas. Kadangi „Grikė“ yra neįgaliųjų socialinė įmonė, kiekvienais metais neįgaliųjų teatras mums parodo spektaklį, kuris baigiasi džiaugsmo ir grožio ašaromis. Tokiais momentais išgyvename ne verslo santykius, o draugystę.

Prieš kelis metus įmonėje buvo krizinė situacija, kai galvojome, ką daryti, buvo minčių, kad reikėtų mažinti darbuotojų skaičių, bet… to daryti neleido širdis. Kai matai, koks žmonėms svarbus tas darbas, kad tai jų vienintelis pragyvenimo šaltinis, supranti, kad žmogui rateliuose be galo sudėtinga rasti darbą, norisi jam padėti. Siekiame, kad neįgalieji turėtų kuo užsiimti, galėtų dirbti ir užsidirbti. Visgi, keli darbuotojai turėjo palikti įmonę, tai buvo sunkus sprendimas visiems.

Galbūt įmonės filosofija lėmė tai, kad dauguma jūsų kuriamų produktų – medicinos gaminiai?

Iš dalies taip, vis tas noras padėti. Didžioji dalis mūsų produktų yra sertifikuoti kaip medicinos gaminiai. Dauguma jų – pagalvėlės, čiužiniai, skirti pragulų gydymui ir profilaktikai. Grikių lukštai labai gerai praleidžia orą, oda kvėpuoja, nešunta. Pragulos – opi problema, sukelianti didžiulį diskomfortą tiek pacientui, tiek jį prižiūrinčiam asmeniui: sukelia skausmą, skleidžia nemalonų kvapą, reikalinga nuolatinė fizinė pagalba keičiant ligonio kūno padėtį. Jų atsiradimo priežastis – nepakankamas audinių aprūpinimas deguonimi, kurdami grikių lukštų gaminius siekiame palengvinti žmonių dalią.

Įvardykite, kokios jūsų vertybės?

Viena iš vertybių – natūralumas, gyventi ir gaminti tai, kas yra kuo arčiau gamtos. Kita – paprastumas, dažnai žmonės prisigalvoja per daug visokių dalykų, kurie yra visiškai nereikalingi. Trečia – socialinis atsakingumas. Nesame į pelną orientuota organizacija, su neįgaliais dirbame be streso, neskubėdami, nesiekiame didelių apyvartų ir pelnų. Neturime daug, bet sugebame pasidžiaugti tuo, ką turime, ir tuo norime pasidalinti su kitais. Labai vertiname kiekvieną klientą, dažnai žmonės kreipiasi su individualiais užsakymais, visada stengiamės padėti išspręsti problemą.

Ar pastebite kokias nors tendencijas, galbūt žmonės vis dažniau ieško to, kas natūraliau?

Apskritai dabar žmonės vis labiau domisi sveika gyvensena, joga, meditacija, mityba. Jie nenori tai, kas netikra, ieško, kas natūraliau, sintetika tampa nebemadinga, chemija atsibodo, o ir sveikatos jos vartoti – nebėra. Manau, kad žmonės pamažu grįžta prie žemės, natūralumo, arčiau gamtos, žinoma, tie, kurie sąmojingesni, grįžta pirmi.

Pagalvė – kaip išsirinkti tinkamą?

Pagalvė – kaip išsirinkti tinkamą?

Pagalvė – kaip išsirinkti tinkamą? 8/8/8. Tokia yra paprasta ir tikriausiai daug kam matyta, girdėta ar net išbandyta gyvenimo formulė: 8 valandos miego, 8 valandos darbo ir 8 valandos laiko sau. Tik kokybiškai atlikus pirmąją formulės dalį – gerai išsimiegoti 8 valandas, galėsime produktyviai dirbti ir turiningai praleisti likusias dienos valandas.

Tad kokią įtaką miegui turi gera ir kokybiška pagalvė?

Būdami sveikos gyvensenos propaguotojai, didelį dėmesį skiriame natūraliai ir ekologiškai produkcijai. Todėl jau daugiau kaip 11 metų gaminame pagalves iš lietuviškų grikių lukštų. Mūsų gaminamos grikių lukštų pagalvės turi unikalių savybių, kurias jau įvertino ne tik mūsų tautiečiai, bet Pabaltijo kaimynai ir beveik visa Skandinavija. Tad galime drąsiai teigti, kad geras, ramus ir kokybiškas miegas didžiąja dalimi priklauso nuo to ant kokios pagalvės miegame. Todėl rekomenduojame rinktis natūralias, lietuviškų grikių lukštų pagalves.

Mūsų rekomendacijos pagrįstos, nes GRIKĖ grikių lukštų pagalvės turi ypatingų savybių:

  • Visiškai pralaidi orui, todėl nesukelia prakaitavimo;
  • Nesukelia alergijos, nes joje nesiveisia dulkių erkutės;
  • Prisitaiko prie galvos formos ir kaklo išlinkimų, suteikia stabilią atramą;
  • Galima reguliuoti kietumą (aukštį) – dalį grikių lukštų galima nupilti arba pripilti;
  • Slopina knarkimą;
  • Pagalvė yra natūrali iš lietuviškų grikių lukštų. Prie jos pridedamas ir 100% medvilnės užvalkalas.

Renkantis naują pagalvę, turėtumėte žinoti pagrindinius pagalvės pasirinkimo kriterijus.

Pagalvės pasirinkimo kriterijai

  1. Pagalvė nėra skirta visai šeimai. Nerekomenduojame visiems šeimos nariams pirkti vienodo dydžio pagalves. Renkantis pagalvės dydį reikia atsižvelgti į žmogaus kūno sandarą. Mažesniam ir smulkesniam žmogui labiausiai tiks maža ar vidutinio dydžio GRIKĖ grikių lukštų pagalvėlė. Žmogui su plačiais pečiais – didelė bei aukšta pagalvė.
  2. Taip pat prieš įsigyjant naują pagalvę prisiminkite kokia yra jūsų mėgstamiausia miego padėtis ir miegojimo poza. Jei mėgstate miegoti gulėdami ant nugaros, jums labiausiai tiktų žemesnė pagalvė, o jei miegate gulėdami ant šono, ji turėtų būti gana aukšta.
  3. Užduokite sau klausimą ar nakties metu jus vargina prakaitavimas. Jei miego metu prakaituojate, GRIKĖ grikių lukštų pagalvė gali būti geriausias pasirinkimas, nes grikių lukštai puikiausiai praleidžia orą. Todėl pagalvės paviršius visuomet yra vėsus. Dėl šios priežasties, miegant, jums nereikės vartyti pagalvės, kad surastumėte vėsų paviršių.
  4. Labai dažna klaida yra nežinojimas, kad miegant ant pagalvės turi gulėti ne tik galva, bet taipogi ir kaklas. GRIKĖ grikių lukštų pagalvė turi atskirą kaklo zoną, todėl miego metu neapkrausite kaklo bei pečių linijos.
  5. Dar vienas labai svarbus kriterijus renkantis naują pagalvę – atsakymas ar pagalvėje cirkuliuoja oras. Tinkamoje ir kokybiškoje pagalvėje turi cirkuliuoti oras, į ją neturi įsimesti pelėsis ar atsirasti erkučių. GRIKĖ grikių lukštų pagalvė ir yra ypatinga tuo, kad oras tarp grikių lukštų labai lengvai cirkuliuoja. Tai padeda išvengti ne tik galvos prakaitavimo, bet ir nesukelia alergijų.

Turintiems grikių lukštų pagalves, rekomenduojame jas kas keletą metų atnaujinti. Atnaujinus pagalves nauju grikių lukštų derliumi, jos vėl kvepia gaiva, grikiais ir svarbiausia – teikia gamtos neišsemiamą stiprybę.

Grikių lukštai – kodėl ant jų miegoti sveika?

Grikių lukštai – kodėl ant jų miegoti sveika?

Tradicija

Grikių lukštai pagalvėms ir čiužiniams buvo naudojami dar senovės Japonijoje, Kinijoje bei kitose Rytų Azijos šalyse. Ir šiandien Japonijoje šios pagalvės vadinamos tradicinėmis ir yra pačios populiariausios. Netgi prašmatniausi Japonijos viešbučių tinklai, siūlydami klientams pagalvių meniu, sąrašo pradžioje įrašo „Sobagara“ (japoniškai tai reiškia „grikių lukštai“).

Vadinamoji „Sobagara“ pagalvė tampa vis populiaresnė ir Vakarų pasaulyje, Europoje ir Amerikoje, kur atgimsta sveikos gyvensenos, ekologijos, natūralumo vertybės.

Lietuvoje grikių lukštų pagalvių nesinori vadinti japoniškais vardais, juk grikis – tai vienas iš pačių lietuviškiausių augalų! Tiesa, nežinome, ar Dzūkijoje, kur dirvos palankiausios grikių auginimui, mūsų senoliai kimšo grikių lukštus į pagalves ar čiužinius. Tačiau šiandien siūlome Jums lietuviškų grikių lukštų gaminius dėl unikalių jų savybių.

Privalumai

Palyginus su įprastinėmis pagalvėmis ir čiužiniais, grikių lukštų gaminiai turi unikalių privalumų:

  • Pralaidūs orui, todėl nesukelia prakaitavimo.

Rytų medicinoje egzistuoja sąvoka „ZU-KAN-SOKU-NETSU“, apibūdinanti sveikiausią kūno būseną, (iš japonų k. „vėsi galva ir šiltos kojos“). Sukaitusi galva ir vėstančios galūnės išderina mūsų organizmą ir sukelia nemigą, galvos skausmus ir pan.

Grikių lukštai yra stangrūs ir atsparūs spaudimui. Todėl jais kimštoje pagalvėje išlieka oro tarpai, ir Jūsų galva visada vėsi.

  • Turi teigiamą terapinį poveikį daugelio susirgimų atveju.

Miegant ant grikių lukštų pagalvių, palengvėja migreniniai galvos skausmai, nes gerai atsipalaiduoja galvos ir kaklo raumenys. Sumažėja ar net visai išnyksta knarkimas (maždaug pusei vartotojų), kadangi suteikus geresnę atramą kaklui sumažėja oro pasipriešinimas kvėpavimo takuose. Dėl geresnio ir greitesnio atsipalaidavimo mažiau vargina nemiga.

  • Arčiau gamtos.

Įsivaizduokite grikių lauką. Žemė, saulė ir lietus užaugina augalus ir subrandina sėklas. Ir grikių lukštuose lieka dalis žemės, saulės, lietaus ir vėjo. Jie turi savo nepakartojamą kvapą, spalvą ir faktūrą. Grikių lukštuose yra mineralinių medžiagų, teigiamai veikiančių mūsų jusles. Jei įmerktumėt į juos rankas, pajustumėt malonų vėsų kutenimą. Turime duomenų, kad kai kuriose Europos šalyse grikių lukštai naudojami neįgalių vaikų ugdymui, – taip lavinami jų pojūčiai.

Miegui rinkitės natūralius, o ne guma ir plastiku kvepiančius, kad ir kosminių technologijų pagrindu sukurtus patalus!

  • Yra ilgaamžiai.

Grikių lukštų gaminiai Jums tarnaus net 10 – 15 metų. Lukštai nelūžta ir nesidėvi, tik per kurį laiką apsitrina, ir dėl to ant jų miegoti tampa dar patogiau – jie lengviau byra, atkartodami Jūsų kūno linijas. Po pirmųjų metų Jums gali tekti šiek tiek papildyti savo pagalvę, nes apsitrynę grikių lukštai netenka apie 7 proc. savo tūrio (metams bėgant, jie daugiau nebebliūkšta). Taigi nusipirkę naują „Grikės“ pagalvę ir nusipylę iš jos šiek tiek grikių lukštų (kaip taisyklė, visi žmonės naujas pagalves šiek tiek „pažemina“), jų neišmeskite, bet pasilikite papildymui.

  • Nesukelia alergijos, nes juose nesiveisia dulkių erkutės.

Grikių lukštai patikimai apsaugo bręstantį grikio grūdą nuo kenkėjų, jie yra kieti ir nemaistingi. Todėl jais kimštose pagalvėse ir čiužiniuose nesiveisia jokie nepageidautini organizmai.

  • Prisitaiko prie galvos / kūno formų, suteikia stabilią atramą, nesubliūkšta.

Grikių lukštų gaminiai atkartoja Jūsų kūno formas. Galva, kaklas ir sprandas tolygiai remiasi į pagalvę, ir raumenys geriau atsipalaiduoja.

  • Galima reguliuoti kietumą (aukštį).

Visi esame skirtingo kūno sudėjimo, mėgstame miegoti ant aukštos ar žemesnės pagalvės. „Grikės“ pagalvę galite prisitaikyti būtent sau. Atsegę užtrauktuką arba lipnią juostelę, dalį grikių lukštų galite nupilti arba pripilti.

Pragula – tai vietinis odos, poodinių ir gilesnių audinių pažeidimas, išsivystęs sutrikus kraujotakai dėl nepakankamo audinių aprūpinimo deguonimi spaudžiamose kūno paviršiaus vietose. Gaminiai iš grikių lukštų ypač tinka pragulų profilaktikai ir gydymui, nes puikiai praleidžia orą ir užtikrina pakankamą kraujo apytaką. Turime specializuotų gaminių dubens srities bei kulnų pragulų profilaktikai, pagalvės apsaugos pakaušį, čiužiniai padės kitoms kūno vietoms. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikė šiems gaminiams medicinos prietaiso statusą.

Nuogąstaujate dėl čežėjimo?

Nemaža dalis žmonių baiminasi, kad jų grikių lukštų pagalvės čežės ir trukdys užmigti. Grikių lukštai čeža byrėdami, t.y. tik tol, kol Jūs atsigulę patogiai įsitaisote. Vaikams ta akimirka netgi gali patikti, juk tuomet krebžda maži nykštukai, nešdami saldų sapnelį…

Plačiau apie grikių lukštų gaminius skaitykite čia.

Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi – kodėl toks efektyvus?

Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi – kodėl toks efektyvus?

Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi. AKCIJA – 55 eur! Susidūrę su liga, kai ligonis pats nebegali atsikelti iš lovos, artimieji turi spręsti daug svarbių klausimų. Vienas iš jų – efektyvaus čiužinio nuo pragulų pasirinkimas. Juk pagal statistiką, beveik trečdalis ligoninėse ir ilgalaikės slaugos įstaigose esančių pacientų susiduria su pragulų atsiradimo rizika. Paciento padėties keitimas ir vartymas bei efektyvaus čiužinio nuo pragulų pasirinkimas ženkliai sumažina pragulų atsiradimą.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 137,5 eur kompensaciją. Plačiau

Pragulos – tai vietiniai odos, poodinių ar gilesnių audinių pažeidimai dėl sutrikusios kraujotakos, audinių mitybos, kai jie nepakankamai aprūpinami deguonimi spaudžiamose kūno vietose. Pragulos atsiranda tada, kai kūno audiniai suspaudžiami ir kraujas, nešantis deguonį ir maistines medžiagas, negali patekti į suspaustas vietas. Organizmo ląstelės, negaudamos deguonies ir maisto medžiagų, žūva ir tada formuojasi pragulos.

Čiužinys su kompresoriumi veikia sekančiu principu – kompresorius periodiškai pripildo vienas čiužinio celes oru, o kitas išleidžia, kas 6-12 minučių, priklausomai nuo čiužinio modelio. Toks pastovus spaudimo kitimas nuolatos švelniai masažuoja pacientą ir taip gerėja audinių aprūpinimas krauju ir deguonimi. Taip sumažėja pragulų atsiradimo rizika.

Rinkdamiesi čiužinį nuo pragulų su kompresoriumi turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:

  • Kokio tipo yra čiužinys – burbulinis ar juostinis.
  • Maksimalus paciento svoris, kuriam yra pritaikytas čiužinys.
  • Kompresoriaus keliamas triukšmo lygis.
  • Čiužinio dydis (tinkamas paciento lovai).


Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi – tipai

Čiužiniai nuo pragulų su kompresoriumi būna 2 tipų:

  1. Burbuliniai
  2. Juostiniai.

Kompresoriniai čiužiniai skirstomi į burbulinius ir juostinius priklausomai nuo pragulų gydymo stadijų. Burbuliniai čiužiniai skirti pragulų profilaktikai ir 1 pragulų stadijos gydymui. 2-3-4 stadijos pragulų gydymui reikalingi juostiniai čiužiniai. Tačiau jeigu paciento svoris viršija 110 kg, rekomenduojama naudoti juostinį čiužinį nepriklausomai nuo pragulų stadijos. Jeigu paciento svoris viršija leistiną maksimalų, čiužinys bus neefektyvus, kadangi išsileidus orui paciento kūnas lies lovos paviršių ir susidarys per didelis spaudimas.

Kompresoriaus keliamas triukšmas taip pat smarkiai įtakoja paciento poilsio kokybę – jautriems pacientams derėtų rinktis geriau brangesnį, bet mažiau triukšmo keliantį čiužinį. Ilgą laiką gulintiems ligoniams net ir nedidelis triukšmas gali kelti susierzinimą.

Čiužinio dydis – pirmiausiai išmatuokite paciento lovos ilgį ir plotį. Čiužinys bent jau neturi viršyti lovos matmenų ir atitikti paciento ūgiui.

Dėka savo efektyvumo, kompresorinis čiužinys yra vienas dažniausiai pasirenkamų čiužinių nuo pragulų.

Kompresoriniai čiužiniai į funkcinę lovą tiesiami ant pagrindinio čiužinio – medicininis čiužinys iš porolono G1.


Kiti čiužiniai nuo pragulų

Pragulų profilaktikai pacientai dažnai renkasi ir poroloninius čiužinius. Medicininis čiužinys nuo pragulų iš karpyto porolono G2 yra puiki alternatyva kompresoriniam čiužiniui, ypač žmonėms, kurie yra jautrūs garsui ir vibracijai.

Grikių lukštų čiužiniai nuo pragulų ypač tinka žmonėms, kurie turi daugiau karščio ir prakaituoja. Grikių lukštai puikiai praleidžia orą, užtikrina gerą ventiliaciją. Be to, tai yra natūralus produktas – grikių lukštai ir 100 proc. medvilnė.


Kompensacija iki 137,5 eur

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 137,5 eur kompensaciją. Plačiau


Pristatymas tiesiai į namus

Užsakytus čiužinius pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.


Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi – atsiliepimai

„Įsigijau čiužinį nuo pragulų su kompresoriumi BioFlote 2000. Puikus čiužinys – per savaitę užgijo mamos atsiradusios pragulos. Labai prieinama kaina. Kompresoriaus beveik nesigirdi, netrukdo miegoti. Rekomenduoju visiems”. Jurga.

„Girdėjau, atsiliepimų, kad čiužinys su kompresoriumi labai triukšmingas ir vibruoja, tačiau realybėje tikrai maloniai nustebino. Garso praktiškai nėra. Ir vibracijos nesijaučia. Pradžiai galvojom, kad reikia tik pripūsti ir viskas. Bet po supratom, kad reikia nuolatos laikyti įjungtą į elektrą, kad oras cirkuliuotų. Elektros labai mažai ima. Labai džiaugiamės, ačiū. Ir kaina tikrai gera”. Ona, Panevėžys.


Konsultuojame

Dėl čiužinio pasirinkimo, kompensacijos ir kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Medicininius čiužinius nuo pragulų galite išsirinkti čia

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.

Čiužiniai nuo pragulų – kaip išsirinkti geriausią?

Čiužiniai nuo pragulų – kaip išsirinkti geriausią?

Čiužiniai nuo pragulų. AKCIJA – 55 eur! Ligonio slaugymas – tiek fiziškai, tiek emociškai sudėtingas procesas. Susidoroti su kartais slegiančiomis emocijomis kiekvienas turime savarankiškai, tačiau fiziškai palengvinti darbą sau bei pagerinti sąlygas slaugomam žmogui padės čiužiniai, pagalvėlės, voleliai bei kiti gaminiai, nuo pragulų.

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 137,5 eur kompensaciją. Plačiau

Norint išsirinkti tinkamiausią čiužinį nuo pragulų geriausia konsultuotis su ligonį prižiūrinčiu gydytoju arba čiužinių nuo pragulų gamintoju. Čiužinio pasirinkimas priklauso nuo ligonio amžiaus, svorio, nuo to, ar jis jau turi pragulų, ar ne. Rinkdamiesi čiužinį nuo pragulų turite pirmiausiai atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Ar ligonis jau turi pragulų? Jei taip, tada reikėtų rinkti kompresorinį čiužinį pragulų gydymui. Jei neturi pragulų – galima rinktis poroloninį arba grikių lukštų čiužinį pragulų profilaktikai.
  2. Kokio lygio pragula? Jei tik odos paraudimas (I stadija), galima rinktis poroloninį čiužinį arba pigesnį kompresorinį burbulinį čiužinį pragulų profilaktikai. Jei jau susiformavo žaizda (II stadija), reikėtų rinktis kompresorinį juostinį čiužinį pragulų gydymui. Jei žaizda gilesnė (III stadija), reikėtų rinktis kompresorinį juostinį čiužinį pragulų gydymui iki III stadijos.
  3. Ar ligonis vaikšto, ar tik guli? Jei ligonis tik guli ir pats nejuda, reikėtų rinktis kompresorinį čiužinį ir jį vartyti kas 2 val. Judančiam ligoniui galima rinktis poroloninį čiužinį pragulų profilaktikai.
  4. Koks ligonio svoris? Renkantis čiužinį atsižvelkite koks yra maksimalus rekomenduojamas svoris. Pvz. kompresorinis čiužinys BioFlote 2000 yra skirtas iki 130 kg, poroloninis čiužinys G2 – iki 120 kg, poroloninis G7 – iki 150 kg, viskoelastinis G6 – iki 200 kg, trijų sluoksnių viskoelastinis G9 – iki 245 kg. Didelio svorio pacientams reikėtų rinktis G6 arba G9 čiužinius.
  5. Koks ligonio amžius? Vyresniems ligoniams, ypatingai mažo svorio, reikėtų rinktis minkštesnius poroloninius čiužinius. Paprastai jų oda yra silpnesnė.
  6. Čiužinio dydis. Pirmiausiai išmatuokite paciento lovos ilgį ir plotį. Čiužinys bent jau neturi viršyti lovos matmenų ir atitikti paciento ūgiui. Standartinės funkcinės lovos dydis 200×90 cm. Jei turite kitokių išmatavimų lovą, galime pagaminti nestandartinį čiužinį.
  7. Čiužinio garantija. Ne visi gamintojai suteikia vienodą garantiją, kas ypač svarbu perkant kompresorinį čiužinį. Grikė suteikia nuo 1,5 iki 2 metų garantiją priklausomai nuo modelio.

Čiužinių kainų skirtumai taip pat yra dideli, tačiau brangesnis čiužinys nebūtinai reiškia geresnis. Dažnai iš užsienio valtvežti čiužiniai yra ženkliai brangesni nei gaminti Lietuvoje, nes jo transportavimo kainos yra didelės. Svarbiausia, kad čiužiniai būtų sertifikuoti Akreditavimo tarnyboje ir turėtų medicininį CE ženklinimą.

Čiužiniai nuo pragulų skirstomi į 2 kategorijas:

  1. Statiniai čiužiniai;
  2. Kompresoriniai čiužiniai.

 

Statiniai čiužiniai nuo pragulų

Statiniai čiužiniai yra įvairių rūšių: poroloniniai, viskoelastiniai, grikių lukštų. Svarbiausia tokių čiužinių ypatybė – jų paviršius yra pjaustytas specialios formos kubeliais, stačiakampiais, kurie gerai praleidžia orą ir užtikrina pakankamą oro cirkuliaciją. Visi čiužiniai turi medicininius kvėpuojančius ir neperšlampančius užvalkalus. Ligoninės ir slaugos namai renkasi būtent tokius čiužinius, kad galėtų juos dezinfekuoti.

Namų sąlygomis idealu ligonį guldyti ant natūralaus grikių lukštų čiužinio, kuris dėl savo sandaros (sudarytas iš specialių volelių) puikiai praleidžia orą. Didesnio svorio ligoniams (iki 140 kg) naudojamas dvisluoksnis – porolono ir grikių lukštų – čiužinys. Grikių lukštų čiužinį galima naudoti kaip antčiužinį ant esamo čiužinio.

Segmentiniai čiužiniai yra naudojami ligoniams, kurie jau turi pragulų – specialūs kubeliai gali būti išimami būtent toje vietoje, kur yra pragula ir leisti jai užgyti.

Sunkiems ligoniams iki 200 kg rekomenduojamas 14 cm storio viskoelastinis čiužinys G6, o ligoniams iki 245 kg rekomenduojamas 15 cm storio trijų sluoksnių viskoelastinis čiužinys G9.

SVARBU: jei ligonis nejuda arba mažai juda, siekiant išvengti pragulų, būtina jį iš karto guldyti ant čiužinio nuo pragulų. Kad ir koks kokybiškas bei brangus čiužinys būtų, tačiau jeigu jis skirtas sveikiems žmonėms, niekada nepakeis medicininio čiužinio.

Kompresoriniai čiužiniai nuo pragulų

Kompresoriniai čiužiniai nuo pragulų – tai čiužiniai, kuriuose oras cirkuliuoja specialiose celėse. Kompresoriaus pagalba vienos celės prisipučia, kitos išsileidžia, taip keisdamos spaudimo į lovos paviršių vietą. Tai efektyvūs pragulų prevencijos čiužiniai, ypač pačioje ligos pradžioje, kai ligonis negali pajudėti. Kaip vieną pagrindinių trūkumų galima įvardinti nedidelį kompresoriaus garsą ir vibraciją, kuri jautresnius ligonius, gulinčius ilgesnį laiką, gali erzinti.

Pragulų gydymui iki 2-3 stadijos naudojami juostiniai kintamo slėgio čiužiniai. Kompresoriaus pagalba oras cirkuliuoja visomis kryptimis, stimuliuoja odos paviršių ir taip gerina kraujo apytaką. Pragulų gydymui iki 3 stadijos tinka BioFlote 5000.

Plačiau apie kompresorinius čiužinius nuo pragulų skaitykite čia.

Kiti gaminiai nuo pragulų

Kaip jau buvo minėta, UAB „Metras“ gamina ne tik čiužinius, bet ir kitas priemones nuo pragulų.

Ligoniams dažniausiai pragulos atsiranda ant dubens bei kulnų. Svarbu, kad gydant pragulas probleminės vietos būtų pakeltos ir nesiliestų su čiužinio paviršiumi. Tai padeda padaryti grikių lukštų pagalvėlės dubens srities pragulų profilaktikai (iš medvilnės arba iš neperšlampančios medžiagos) bei pagalvėlės kulnų pragulų profilaktikai (grikių lukštų ir poroloninės).

Medicinos gydymo įstaigose plačiai naudojamos pozicionavimo pagalvėlės, voleliai, trikampės pagalvėlės.

Miegui naudojamos grikių lukštų pagalvės – jos puikiai praleidža orą. Grikių lukštų volelis gali būti naudojamas ligonio pozicionavimui, daugkartinis absorbuojantis paklotas yra dedamas ant čiužinio, kad jis nesušlaptų.

Grikių lukštų gaminiai skirti asmeniniam naudojimui namuose. Jie yra natūralūs, patogūs, naudingi sveikatai. Ligoninėms gaminame čiužinius, pagalvėles ir kitus gaminius iš porolono bei medicininio, kvėpuojančio, neperšlampančio audinio.

Čiužiniai nuo pragulų – pirkėjų atsiliepimai

„Įsigijau čiužinį nuo pragulų su kompresoriumi BioFlote 2000. Puikus čiužinys – per savaitę užgijo mamos atsiradusios pragulos. Labai prieinama kaina. Kompresoriaus beveik nesigirdi, netrukdo miegoti. Rekomenduoju visiems“. Jurga.

„Labai patogus, minkštas čiužinys. Mama guli jau antri metai, pragulų neatsirado. Tikrai efektyvus poroloninis čiužinys pragulų profilaktikai Grikė G2. Kaina tikrai nedidelė, dar padarė nuolaidą. Ir pristatė per 1 dieną! Ačiū ir sėkmės jums darbuose”. Jonas iš Rokiškio.

UAB „Metras“ – patikimas gamintojas

Mes – UAB „Metras“ – sėkmingai gyvuojame daugiau nei 14 metų ir specializuojamės medicininių čiužinių (G1-G9 serija) ir priemonių nuo pragulų gamyboje. Jie yra sertifikuoti, turi CE ženklinimą.

„Grikė Med+“ prekiniu ženklu pažymėti gaminiai: čiužiniai nuo pragulų, pagalvėlės dubens srities, kulnų pragulų profilaktikai bei įvairūs kiti gaminiai. Visi jie pasižymi itin gera kokybe, nes yra gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų: įvairaus tankumo porolono, o užvalkalai – iš antibakterinės, kvėpuojančios, neperšlampančios ir ugniai atsparios medžiagos.

Prekiaujame šiais čiužiniais nuo pragulų: medicininis čiužinys iš porolono G1, medicininis čiužinys nuo pragulų iš karpyto porolono G2, medicininis segmentinis čiužinys nuo pragulų iš porolono G3, dvisluoksnis medicininis čiužinys G4, medicininis čiužinys nuo pragulų su grikių lukštais G5, medicininis viskoelastinis čiužinys nuo pragulų G6, čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi.

Mūsų čiužiniai ir kiti gaminiai naudojami Lietuvoje gerai žinomose medicinos įstaigose: Santaros ir Kauno klinikose, Klaipėdos bei Marijampolės ligoninėse, slaugos namuose. Įmonė yra daugiametė Techninės pagalbos centro neįgaliesiems konkursų laimėtoja ir tiekėją – įmonės čiužiniai nuo pragulų yra išduodami visose Lietuvos apskričių centruose. Savo gaminius eksportuojame į Švediją, Daniją, Latviją, Portugaliją.

Kompensacija iki 137,5 eur

SVARBU: nuo 2023 07 01 pirkdami čiužinį nuo pragulų galite gauti 137,5 eur kompensaciją. Plačiau

Pristatymas tiesiai į namus

Užsakytus čiužinius pristatome per 1-3 dienas tiesiai Jums į namus per kurjerius. Galite atsiskaityti gavę prekes kurjeriui grynaisiais arba kortele.

Pristatome visoje Lietuvoje: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Akmenė, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Elektrėnai, Ignalina, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarijos, Kazlų rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Mažeikiai, Molėtai, Neringa, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pasvalys, Plungė, Priedai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionys, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis, Visaginas, Zarasai bei kiti miestai ir kaimai.

Konsultuojame

Dėl čiužinio pasirinkimo, kompensacijos ir kitų klausimų visada drąsiai kreipkitės tiesiai į gamintoją tel. 8 5 2766143.

Medicininius čiužinius nuo pragulų galite išsirinkti čia

Apie pragulų profilaktiką skaitykite čia.