Snūstelėjimas (Power Nap) – greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas. Tyrimai rodo, kad apie trečdalis pasaulio gyventojų dieną trumpai nusnūsta. Graikijoje ar Ispanijoje dienos poilsis (siesta) yra norma. Pokaičio miegas yra žymiai efektyviau nei kofeinas, jis padidina budrumą ir atmintį. Net trumpas 10-15 min snūstelėjimas gali suteikti energijos keletui valandų. Veiksmingiausias miegas yra tarp 13 ir 16 valandos.

Nors gyvenimo tempas Lietuvoje greitėja ir miestuose žmonės retai randa laiko snūstelėjmui dienos metu, kaimuose žmonės, ypač vyresni, dar ir dabar eina „poguliuko“. Mūsų seneliai kaimuose rasdavo laiko karštą vasaros dieną nusnūsti, kad atgavę jėgas vėl kibtų į sunkius darbus.

Snūstelėjimas (Power Nap)

Snūstelėjimas – trumpas miegas, kuris nutraukiamas nespėjus patekti į gilaus miego fazę. Jo paskirtis greitai atgauti jėgas.

Svarbiausia yra tai, kad draudžiama patekti į gilaus miego fazę, nes tai iškraipytų biologinį miego ritmą. Tai bene ir yra didžiausias skirtumas nuo įprasto miego. Nusnūdimas leidžia išlaikyti įprastą kėlimosi ir ėjimo miegoti ritmą, tačiau kartu atgauti jėgas, tarsi pamiegojus.

Atsigulus poguliui 15 min labai svarbu užsistatyti žadintuvą. Ir po to keltis. Kartais atrodo, kad žmogus net neužmiega, tačiau gilus poilsis įvyksta.

Nauda:

  • Atgaunamas žvalumas, dingsta mieguistumas.
  • Pagerėja atminties darbas.
  • Greitesnė reakcija.
  • Padidėja produktyvumas.

„Pagerintas“ snūstelėjimas

Grikė siūlo dar efektyvesnį snūstelėjimo variantą – pasinaudojant linų sėmenų pagalvėle akims ir trumpa 15 min meditacija, kuri leidžia atsijungti nuo savo minčių ir panirti į saldų poilsį.

Grikė pagalvėlė akims

Atpalaiduojanti pagalvėlė akims su linų sėmenimis – paspauskite čia ir pirkite dabar!

Patogiai atsigulkite ir užsidėkite linų sėmenų pagalvėlę ant akių. Pagalvėlė prispaudžia akis ir leidžia greičiau atsipalaiduoti. Tokias pagalvėles dažnai naudoja jogai po asanų praktikos atsipalaidavimui (šavasanai).

Meditacija, kurią rasite Youtube kanale, nuskanavę QR kodą ant pakuotės, padeda suvaldyti mintis, atpalaiduoja galvą ir akis, pavargusias nuo ekranų. Meditaciją veda Vilma Kraelskaitė, kūno ir judesio terapeutė (dipl. IBMT). Plačiau: https://www.pilnagyvybes.lt/

Atpalaiduojanti pagalvėlė akims su linų sėmenimis – puiki dovana artimam žmogui, kuriam trūksta energijos.