Tikslas

Pragulų profilaktikos centras siekia padėti žmonėms, kenčiantiems nuo pragulų ar turintiems pragulų atsiradimo riziką, šviečiant ligonius, artimuosius, slaugytojus ir gydytojus bei kuriant efektyvią pragulų profilaktikos ir gydymo sistemą Lietuvoje.

Partneriai

Pragulų profilaktikos centras sukurtas Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ir UAB „Metras“ Grikė iniciatyva.

Ekspertai

Pragulų profilaktikos centro ekspertė Jurgita Stankūnienė atsakys į jūsų klausimus apie sergančio gulinčio žmogaus slaugą, apie pragulų profilaktiką ir priežiūrą, pagalbinių priemonių taikymą slaugoje. Galite asmeniškai užduoti klausimą ekspertei čia.

Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?

Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?

Kiekvienas turintis namuose slaugomą ligonį turėtų pasirūpinti pragulų profilaktika. Tai yra žymiai išmintingiau nei sulaukti pragulų ir tada pradėti jas gydyti. Ir jūsų ligonis išvengs didelio skausmo, kurį sukelia pragulos. Kaip ir ruošiantis bet kokiam darbui, būtinas PLANAS.

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – būkime modernūs ir ekologiški

Absorbuojantis daugkartinis paklotas – būkime modernūs ir ekologiški

Žmonės, susidūrę su ligonio slaugymu, žino, kad tai yra itin fiziškai ir emociškai sunkus, kantrybės bei atsidavimo reikalaujantis darbas. Šiuo atveju padeda įvairios pagalbinės priemonės – specialūs čiužiniai, pagalvėlės, drėgmę absorbuojantys paklotai ir pan.

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Ar galimas pragulų gydymas tvarsčiais? Kaip juos naudoti? Ar jie tikrai efektyvūs? Apie tai kalbamės su UAB „Linus Medical“ medicinos atstove Edita Gasiūniene, atstovaujančia ConvaTec kompaniją, kuri gamina stomos ir žaizdų priežiūrai skirtus produktus.