Tikslas

Pragulų profilaktikos centras siekia padėti žmonėms, kenčiantiems nuo pragulų ar turintiems pragulų atsiradimo riziką, šviečiant ligonius, artimuosius, slaugytojus ir gydytojus bei kuriant efektyvią pragulų profilaktikos ir gydymo sistemą Lietuvoje.

Partneriai

Pragulų profilaktikos centras sukurtas UAB „Metras“ Grikė iniciatyva bendradarbiaujant su Europos pragulų profilaktikos komisija EPUAP.

Ekspertai

Pragulų profilaktikos centro ekspertės Jurgita Stankūnienė ir Svetlana Greičienė atsakys į jūsų klausimus apie sergančio gulinčio žmogaus slaugą, apie pragulų profilaktiką ir priežiūrą, pagalbinių priemonių taikymą slaugoje. Galite asmeniškai užduoti klausimą ekspertei čia.

STOP praguloms pasaulinė akcija

Pragulų profilaktikos centras remia Europos pragulų profilaktikos komisijos EPUAP iniciatyvą ir prisijungia prie STOP praguloms pasaulinės akcijos, kuri vyks 2021 m. lapkričio 18 d.

Kulnų pragulos – kaip jas efektyviai gydyti?

Kulnų pragulos – kaip jas efektyviai gydyti?

Kulnų pragulos – vienos dažniausių. Kaip jų išvengti ir kaip jas gydyti? Kalbamės su Pragulų profilaktikos centro eksperte, bendrosios praktikos slaugytoja, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektore Jurgita Stankūniene.

Maitinimo pagalvė – kaip išsirinkti geriausią?

Maitinimo pagalvė – kaip išsirinkti geriausią?

Maitinimo ir miegojimo pagalvės buvo sukurtos mamoms ir kūdikiams, kad teiktų maksimalų patogumą, apglėbtų švelniai lyg mamos glėbys. Kūdikio gimimas – ypatingas ir labai laukiamas įvykis kiekvienos šeimos gyvenime. Įvykis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti.