Tikslas

Pragulų profilaktikos centras siekia padėti žmonėms, kenčiantiems nuo pragulų ar turintiems pragulų atsiradimo riziką, šviečiant ligonius, artimuosius, slaugytojus ir gydytojus bei kuriant efektyvią pragulų profilaktikos ir gydymo sistemą Lietuvoje.

Partneriai

Pragulų profilaktikos centras sukurtas Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ir UAB „Metras“ Grikė iniciatyva.

Ekspertai

Pragulų profilaktikos centro ekspertė Jurgita Stankūnienė atsakys į jūsų klausimus apie sergančio gulinčio žmogaus slaugą, apie pragulų profilaktiką ir priežiūrą, pagalbinių priemonių taikymą slaugoje. Galite asmeniškai užduoti klausimą ekspertei čia.

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais

Ar galimas pragulų gydymas tvarsčiais? Kaip juos naudoti? Ar jie tikrai efektyvūs? Apie tai kalbamės su UAB „Linus Medical“ medicinos atstove Edita Gasiūniene, atstovaujančia ConvaTec kompaniją, kuri gamina stomos ir žaizdų priežiūrai skirtus produktus.

Kompensacija 44 eur – čiužinio nuo pragulų įsigijimui

Kompensacija 44 eur – čiužinio nuo pragulų įsigijimui

Asmenims, turintiems specialius nuolatinės slaugos poreikius arba visišką negalią, kuriems yra didelė pragulų atsiradimo tikimybė, priklauso čiužinio nuo pragulų įsigijimo išlaidų kompensacija 44 eur – vieną kartą per 3 metus.

Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“

Pragulos: kaip ir kodėl jos atsiranda, kokios pragulų stadijos ir kaip jas atpažinti, kokios pagrindinės profilaktikos priemonės. Pokalbis su FMR Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja, VIKO lektore, neuroklinikos „Empatija“ įkūrėja Gintare Vaitkiene.