Tikslas

Pragulų profilaktikos centras siekia padėti žmonėms, kenčiantiems nuo pragulų ar turintiems pragulų atsiradimo riziką, šviečiant ligonius, artimuosius, slaugytojus ir gydytojus bei kuriant efektyvią pragulų profilaktikos ir gydymo sistemą Lietuvoje.

Partneriai

Pragulų profilaktikos centras sukurtas UAB „Metras“ Grikė iniciatyva bendradarbiaujant su Europos pragulų profilaktikos komisija EPUAP.

Ekspertai

Pragulų profilaktikos centro ekspertės Jurgita Stankūnienė ir Svetlana Greičienė atsakys į jūsų klausimus apie sergančio gulinčio žmogaus slaugą, apie pragulų profilaktiką ir priežiūrą, pagalbinių priemonių taikymą slaugoje. Galite asmeniškai užduoti klausimą ekspertei čia.

STOP praguloms pasaulinė akcija

Pragulų profilaktikos centras „Grikė” kartu su  slaugos mokymų centru “Sidabra” remia Europos pragulų profilaktikos komisijos EPUAP iniciatyvą ir prisijungia prie STOP praguloms pasaulinės akcijos, kuri Lietuvoje vyks jau trečią kartą 2023 m. lapkričio 16 d.

Nuotoliniai mokymai: „Pragulos ir pragulų profilaktika”

Pragulų profilaktikos centras “Grikė” kartu su slaugos mokymų centru “Sidabra” rengia nuotolinius mokymus „Pragulos ir pragulų profilaktika”. Šie mokymai skirti ne tik medicinos įstaigų darbuotojams, bet ir ligonių artimiesiems, norintiems geriau padėti savo slaugomiems ligoniams. Artimiausias mokymų datas ir aprašymą rasite čia

Tualeto kėdė – kaip išsirinkti geriausią?

Tualeto kėdė – kaip išsirinkti geriausią?

Tualeto kėdė yra skirta riboto judėjimo žmonių higienai ir natūraliems poreikiams. Pasirinkimas yra pakankamai platus – tualeto paaukštinimai, sulankstomos kėdės, kėdės su paminkštinimais, kėdės su ratukais.

Funkcinė slaugos lova – kaip išsirinkti geriausią?

Funkcinė slaugos lova – kaip išsirinkti geriausią?

Funkcinė slaugos lova yra didžiulė pagalba turint slaugomą ligonį namuose. Slaugos lova palengvina slaugos procesą ir suteikia daugiau komforto slaugomam pacientui. Tačiau renkantis slaugos lovą pirmą kartą, susiduriame su daugybe klausimų.