No products in the cart
Tualeto kėdė – kaip išsirinkti geriausią?
Tualeto kėdė yra skirta riboto judėjimo žmonių higienai ir natūraliems poreikiams. Pasirinkimas yra pakankamai platus – tualeto paaukštinimai, sulankstomos kėdės, kėdės su paminkštinimais, kėdės su ratukais.
Greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas – snūstelėjimas (Power Nap)
Snūstelėjimas (Power Nap) – greitas ir efektyvus būdas atgauti jėgas. Grikė siūlo rasti laiko atstatyti jėgas – su linų sėmenų pagalvėle akims ir 15 min meditacija, kurią rasite Youtube kanale.
Funkcinė slaugos lova – kaip išsirinkti geriausią?
Funkcinė slaugos lova yra didžiulė pagalba turint slaugomą ligonį namuose. Slaugos lova palengvina slaugos procesą ir suteikia daugiau komforto slaugomam pacientui. Tačiau renkantis slaugos lovą pirmą kartą, susiduriame su daugybe klausimų.
Dubens pragulos – prevencija ir gydymas
Dubens pragulos – vienos dažniausių. Kaip jų išvengti ir kaip jas gydyti? Kalbamės su Pragulų profilaktikos centro eksperte, bendrosios praktikos slaugytoja, Europos pragulų profilaktikos komisijos nare Svetlana Greičiene.
Pacientų pozicionavimas ir jo svarba pragulų profilaktikoje
Pacientų pozicionavimas yra svarbus ligoniams, kurie dėl savo sveikatos būklės priversti ilgesni laiką gulėti lovoje. Čiužinių ir atraminių pagalvių pagalba sergančiam žmogui suteikiamas ne tik komfortas, bet ir išvengiama sunkiai gyjančių pragulų.
Neperšlampama paklodė su guma – kaip išsirinkti geriausią?
Neperšlampama paklodė su guma. Kaina nuo 12 eur. Paklodė – tai daiktas, reikalingas kiekvienuose namuose. Jų turime tikrai ne po vieną. Tačiau ar žinote, kad yra ne tik įprastų, bet ir neperšlampamų paklodžių.
Kulnų pragulos – kaip jas efektyviai gydyti?
Kulnų pragulos – vienos dažniausių. Kaip jų išvengti ir kaip jas gydyti? Kalbamės su Pragulų profilaktikos centro eksperte, bendrosios praktikos slaugytoja, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektore Jurgita Stankūniene.
Maitinimo pagalvė – kaip išsirinkti geriausią?
Maitinimo ir miegojimo pagalvės buvo sukurtos mamoms ir kūdikiams, kad teiktų maksimalų patogumą, apglėbtų švelniai lyg mamos glėbys. Kūdikio gimimas – ypatingas ir labai laukiamas įvykis kiekvienos šeimos gyvenime. Įvykis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti.
Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?
Kiekvienas turintis namuose slaugomą ligonį turėtų pasirūpinti pragulų profilaktika. Tai yra žymiai išmintingiau nei sulaukti pragulų ir tada pradėti jas gydyti. Ir jūsų ligonis išvengs didelio skausmo, kurį sukelia pragulos. Kaip ir ruošiantis bet kokiam darbui, būtinas PLANAS.
Absorbuojantis daugkartinis paklotas – būkime modernūs ir ekologiški
Žmonės, susidūrę su ligonio slaugymu, žino, kad tai yra itin fiziškai ir emociškai sunkus, kantrybės bei atsidavimo reikalaujantis darbas. Šiuo atveju padeda įvairios pagalbinės priemonės – specialūs čiužiniai, pagalvėlės, drėgmę absorbuojantys paklotai ir pan.
Pragulų gydymas su šiuolaikiniais tvarsčiais
Ar galimas pragulų gydymas tvarsčiais? Kaip juos naudoti? Ar jie tikrai efektyvūs? Apie tai kalbamės su UAB „Linus Medical“ medicinos atstove Edita Gasiūniene, atstovaujančia ConvaTec kompaniją, kuri gamina stomos ir žaizdų priežiūrai skirtus produktus.
Kompensacija iki 137,5 eur – čiužinio nuo pragulų įsigijimui
Asmenims, turintiems specialius nuolatinės slaugos poreikius arba visišką negalią, kuriems yra didelė pragulų atsiradimo tikimybė, priklauso čiužinio nuo pragulų įsigijimo išlaidų kompensacija 122,5 eur – vieną kartą per 3 metus.
Gydytoja: „Pragulos gali atsirasti net nuo trupinio lovoje“
Pragulos: kaip ir kodėl jos atsiranda, kokios pragulų stadijos ir kaip jas atpažinti, kokios pagrindinės profilaktikos priemonės. Pokalbis su FMR Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja, VIKO lektore, neuroklinikos „Empatija“ įkūrėja Gintare Vaitkiene.
Dzen meditacijos mokantis Darius: „Grikė“ palengvina kelią į save pačius
Dariaus Šarausko japoniškas vardas – Tsugen Koji. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia: „Pirmapradis šaltinis“. Darius yra One Drop Zen meditacijos centro vadovas Kaune. O kaip „Grikės“ gaminiai palengvina kelią į save pačius..? Šiandien pokalbis su Darium apie tai.
Andrius Simonaitis: „Chemija žmonėms atsibodo, o ir sveikatos jos vartoti – nebėra“
Kai pokalbis ėjo į pabaigą, tariau: „Keistas jūs verslininkas, Andriau.“ Pašnekovas pradėjo juoktis man pritardamas: „Taip, mes tikrai lengvai pačiuožę, bet mums smagu dalintis. Atrodo, kad Dievas stebi ir viską dėlioja taip, kad gerumas grįžtų atgal.“
Pagalvė – kaip išsirinkti tinkamą?
8/8/8. Tokia yra paprasta ir tikriausiai daug kam matyta, girdėta ar net išbandyta gyvenimo formulė: 8 valandos miego, 8 valandos darbo ir 8 valandos laiko sau. Tik kokybiškai atlikus pirmąją formulės dalį – gerai išsimiegoti 8 valandas, galėsime produktyviai dirbti ir turiningai praleisti likusias dienos valandas.
Grikių lukštai – kodėl ant jų miegoti sveika?
Grikių lukštai pagalvėms ir čiužiniams buvo naudojami dar senovės Japonijoje, Kinijoje bei kitose Rytų Azijos šalyse. Ir šiandien Japonijoje šios pagalvės vadinamos tradicinėmis ir yra pačios populiariausios. Jos vadinamos „Sobagara” (japoniškai tai reiškia „grikių lukštai”).
Čiužinys nuo pragulų su kompresoriumi – kodėl toks efektyvus?
Susidūrę su liga, kai ligonis pats nebegali atsikelti iš lovos, artimieji turi spręsti daug svarbių klausimų. Vienas iš jų – efektyvaus čiužinio nuo pragulų pasirinkimas. Juk pagal statistiką, beveik trečdalis ligoninėse ir ilgalaikės slaugos įstaigose esančių pacientų susiduria su pragulų atsiradimo rizika.
Čiužiniai nuo pragulų – kaip išsirinkti geriausią?
Ligonio slaugymas – tiek fiziškai, tiek emociškai sudėtingas procesas. Susidoroti su kartais slegiančiomis emocijomis kiekvienas turime savarankiškai, tačiau fiziškai palengvinti darbą sau bei pagerinti sąlygas slaugomam žmogui padės čiužiniai, pagalvėlės, voleliai bei kiti gaminiai, nuo pragulų.