No products in the cart
Tradicija
Grikių lukštai pagalvėms ir čiužiniams buvo naudojami dar senovės Japonijoje, Kinijoje bei kitose Rytų Azijos šalyse. Ir šiandien Japonijoje šios pagalvės vadinamos tradicinėmis ir yra pačios populiariausios. Netgi prašmatniausi Japonijos viešbučių tinklai, siūlydami klientams pagalvių meniu, sąrašo pradžioje įrašo „Sobagara“ (japoniškai tai reiškia „grikių lukštai“).
Vadinamoji „Sobagara“ pagalvė tampa vis populiaresnė ir Vakarų pasaulyje, Europoje ir Amerikoje, kur atgimsta sveikos gyvensenos, ekologijos, natūralumo vertybės.
Lietuvoje grikių lukštų pagalvių nesinori vadinti japoniškais vardais, juk grikis – tai vienas iš pačių lietuviškiausių augalų! Tiesa, nežinome, ar Dzūkijoje, kur dirvos palankiausios grikių auginimui, mūsų senoliai kimšo grikių lukštus į pagalves ar čiužinius. Tačiau šiandien siūlome Jums lietuviškų grikių lukštų gaminius dėl unikalių jų savybių.
Privalumai
Palyginus su įprastinėmis pagalvėmis ir čiužiniais, grikių lukštų gaminiai turi unikalių privalumų:
- Pralaidūs orui, todėl nesukelia prakaitavimo.
Rytų medicinoje egzistuoja sąvoka „ZU-KAN-SOKU-NETSU“, apibūdinanti sveikiausią kūno būseną, (iš japonų k. „vėsi galva ir šiltos kojos“). Sukaitusi galva ir vėstančios galūnės išderina mūsų organizmą ir sukelia nemigą, galvos skausmus ir pan.
Grikių lukštai yra stangrūs ir atsparūs spaudimui. Todėl jais kimštoje pagalvėje išlieka oro tarpai, ir Jūsų galva visada vėsi.
- Turi teigiamą terapinį poveikį daugelio susirgimų atveju.
Miegant ant grikių lukštų pagalvių, palengvėja migreniniai galvos skausmai, nes gerai atsipalaiduoja galvos ir kaklo raumenys. Sumažėja ar net visai išnyksta knarkimas (maždaug pusei vartotojų), kadangi suteikus geresnę atramą kaklui sumažėja oro pasipriešinimas kvėpavimo takuose. Dėl geresnio ir greitesnio atsipalaidavimo mažiau vargina nemiga.
- Arčiau gamtos.
Įsivaizduokite grikių lauką. Žemė, saulė ir lietus užaugina augalus ir subrandina sėklas. Ir grikių lukštuose lieka dalis žemės, saulės, lietaus ir vėjo. Jie turi savo nepakartojamą kvapą, spalvą ir faktūrą. Grikių lukštuose yra mineralinių medžiagų, teigiamai veikiančių mūsų jusles. Jei įmerktumėt į juos rankas, pajustumėt malonų vėsų kutenimą. Turime duomenų, kad kai kuriose Europos šalyse grikių lukštai naudojami neįgalių vaikų ugdymui, – taip lavinami jų pojūčiai.
Miegui rinkitės natūralius, o ne guma ir plastiku kvepiančius, kad ir kosminių technologijų pagrindu sukurtus patalus!
- Yra ilgaamžiai.
Grikių lukštų gaminiai Jums tarnaus net 10 – 15 metų. Lukštai nelūžta ir nesidėvi, tik per kurį laiką apsitrina, ir dėl to ant jų miegoti tampa dar patogiau – jie lengviau byra, atkartodami Jūsų kūno linijas. Po pirmųjų metų Jums gali tekti šiek tiek papildyti savo pagalvę, nes apsitrynę grikių lukštai netenka apie 7 proc. savo tūrio (metams bėgant, jie daugiau nebebliūkšta). Taigi nusipirkę naują „Grikės“ pagalvę ir nusipylę iš jos šiek tiek grikių lukštų (kaip taisyklė, visi žmonės naujas pagalves šiek tiek „pažemina“), jų neišmeskite, bet pasilikite papildymui.
- Nesukelia alergijos, nes juose nesiveisia dulkių erkutės.
Grikių lukštai patikimai apsaugo bręstantį grikio grūdą nuo kenkėjų, jie yra kieti ir nemaistingi. Todėl jais kimštose pagalvėse ir čiužiniuose nesiveisia jokie nepageidautini organizmai.
- Prisitaiko prie galvos / kūno formų, suteikia stabilią atramą, nesubliūkšta.
Grikių lukštų gaminiai atkartoja Jūsų kūno formas. Galva, kaklas ir sprandas tolygiai remiasi į pagalvę, ir raumenys geriau atsipalaiduoja.
- Galima reguliuoti kietumą (aukštį).
Visi esame skirtingo kūno sudėjimo, mėgstame miegoti ant aukštos ar žemesnės pagalvės. „Grikės“ pagalvę galite prisitaikyti būtent sau. Atsegę užtrauktuką arba lipnią juostelę, dalį grikių lukštų galite nupilti arba pripilti.
- Padeda ligoniams išvengti pragulų ir palengvina jų gydymą.
Pragula – tai vietinis odos, poodinių ir gilesnių audinių pažeidimas, išsivystęs sutrikus kraujotakai dėl nepakankamo audinių aprūpinimo deguonimi spaudžiamose kūno paviršiaus vietose. Gaminiai iš grikių lukštų ypač tinka pragulų profilaktikai ir gydymui, nes puikiai praleidžia orą ir užtikrina pakankamą kraujo apytaką. Turime specializuotų gaminių dubens srities bei kulnų pragulų profilaktikai, pagalvės apsaugos pakaušį, čiužiniai padės kitoms kūno vietoms. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikė šiems gaminiams medicinos prietaiso statusą.
Nuogąstaujate dėl čežėjimo?
Nemaža dalis žmonių baiminasi, kad jų grikių lukštų pagalvės čežės ir trukdys užmigti. Grikių lukštai čeža byrėdami, t.y. tik tol, kol Jūs atsigulę patogiai įsitaisote. Vaikams ta akimirka netgi gali patikti, juk tuomet krebžda maži nykštukai, nešdami saldų sapnelį…
Plačiau apie grikių lukštų gaminius skaitykite čia.