Ligonio odos priežiūra, tvarsčiai

Būtina prižiūrėti odą. Ligonio prakaitas, retai keičiamos sauskelnės, šlapimas ir išmatos sudaro tinkamą terpę odos erozijoms ir praguloms atsirasti.

Pati paprasčiausia  profilaktikos priemonės – ligonį nuolat apiplauti šiltu vandeniu ir muilu. Reguliarus odos tikrinimas būtinas siekiant nustatyti ankstyvus pragulų požymius. Saugoti odą nuo įbrėžimų, odos pažeidimo. Svarbi asmens higiena, odos apsauga naudojant specialius preparatus, kurie neleidžia plisti infekcijai.

Nerekomenduojama masažuoti tų kūno vietų, kuriose yra neišnykstančių paraudimų.

Oda turi būti sausa ir švari, minkšta ir tepama drėkinamuoju, maitinamuoju arba sausinančiu  kremu. Odos priežiūros gaminiai turi būti nepasenę ir be alergiją sukeliančių medžiagų. Susilpnėjusi oda dėl skysčio veikiamų audinių suminkštėjimo turi būti tepama apsauginiu kremu. Nerekomenduojama naudoti spiritinių tirpalų – jie sausina ar dirgina odą.

Kai yra atsiradusios pragulos, jas reikia prižiūrėti.  Naudojant hidrokoloidinius tvarsčius namų sąlygomis perrišimai gali būti atliekami kas keletą dienų. Tai taip pat priklauso nuo žaizdos užterštumo ir šlapiavimo lygio. Dėl tvarsčių, pleistrų naudojimo konsultuokitės su gydytoju, slaugytoju. Plačiau apie šiuolaikinius tvarsčius skaitykite čia.